Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nőként milyen szakmát tanuljak...

Nőként milyen szakmát tanuljak, amivel külföldön viszonylag könnyen találnék munkát?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy családi ügyek miatt pár éven belül költözni fogok (Új-Zélandra), a vőlegényemet biztos munka várja majd, én viszont nem tudom, mihez kezdjek. Van két diplomám, amikkel itthon jó munkahelyem és fizetésem volt, kint viszont valószínűleg nem tudom majd hasznosítani. Beszélek angolul, oroszul, spanyolul és finnül, de nem tudom, hogy ennek lesz-e valami jelentősége.


Arra gondoltam, hogy mivel még van időm, elvégeznék egy OKJ-s tanfolyamot. De nem tudom, hogy mi az, amire igény is lenne, mivel a legtöbb szakma inkább férfiakhoz illik.


Gyógymasszőrökre pl. van igény?


Vagy esetleg, mivel beszélek nyelveket, végezzem el még a tolmács-fordító mestert és próbáljak azzal szerencsét?


Előre is köszönöm, ha valaki tanácsot ad. :)


2018. okt. 7. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy állsz a gyerekekhez?
2018. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Általában kijövök velük :)
2018. okt. 7. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor megpróbálhatnád a bébiszitterkedést, másodállásként legalábbis.
2018. okt. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előbb annak nézz utána, hogy melyek azok a végzettségek, amiket kint elfogadnak. Én pl. Kanadában élek, és rengeteg végzettséget nem fogadnak el, ami pl. oktatással, egészségüggyel kapcsolatos, főleg az ilyen OKJ-s szintűeket. A tolmácsolás, fordítás területén is csak az angol-anyanyelved, vagy francia-anyanyelved párban van esélyed, de többnyire helyi végzettséget kérnek.
2018. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami egészségügyi?
2018. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!