Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE szlavisztika (orosz)...

Gnrgirl kérdése:

ELTE szlavisztika (orosz) szakirány? Milyen munkák elérhetők, lehet esetleg külföldön (Oroszországban) munkát kapni (ami viszonylag jól keres)?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék erre a szakra menni, érdekel a nyelv, a kultúra, az irodalom stb... VISZONT: ha elvégzem ezt a BA képzést, utána tovább tudok menni tolmács és/vagy fordító szakra? Ha igen, érdemes ezzel foglalkozni? Tartok attól, hogy olyan diplomát szerzek, amivel nem megyek semmire, bár úgy érzem, ez a képzés áll a legközelebb hozzám.. olvastam még, hogy a gazdaságtant ajánlják hozzá, de sajnos a matek és alapon a reál dolgok nem nagyon fekszenek... Viszont munka szempontjából nagyok az elvárásaim.. nem akarok egy recepciós pult mögött leragadni, csak azért, mert jól beszélek egy szláv nyelvet... Ezért viszont hajlandó lennék mást is elvégezni, de nem tudom, mi lenne a legjobb választás... Van, aki az ELTE ezen szakára járt, és leírná nekem leegyszerűsítve a fent említett dolgokra a válaszokat? Előre is köszönöm!

2014. márc. 4. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem tanultál oroszul, akkor elég nehéz dolgod lesz. Általában egy teljesen kezdő, és egy nagyon haladó csoport szokott lenni. Kezdő szintről is elég jól meg lehet tanulni, de számolni kell azzal is, hogy a csoport nem minden tagja lesz egyformán szorgalmas/tehetséges...

A fordító-tolmács dologról itt tudsz olvasni: [link] De röviden: a szlavisztika-oroszról nem vezet út oda, mert a tolmácsképzéshez angol, német vagy francia nyelvet kérnek, egy közép- és egy felsőfokú nyelvvizsgát.

A gazdaság, vagy műszaki dolgok tényleg jók lehetnek, meg talán még turisztika, de én inkább külön úton tanulnék orosz nyelvet, nem egyetemen.

2014. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Viszont fordító vagy tolmács képzésre nem csak az ELTÉ-re lehet jelentkezni, nem? Vagy az orosszal ne is próbálkozzak? Tartok attól, hogy ha másik szakra jelentkezek, akkor megbánom a döntésem, mert nem tudok majd száz százalékosan teljesíteni, mert azon fog járni az agyam, miért nem azt választottam...
2014. márc. 5. 16:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegedről tudok nyilatkozni. A rendszer ott úgy van, hogy MA-ra az oroszt csak angollal lehet párosítani, és a kettő nyelvnek közül az egyiknek felsőfokú tudásnak kell lennie. Mivel a BA oroszon B2 diplomát ad, így vagy megcsinálod magánúton a C1-et, vagy megcsinálod angolból.


A szak egyébként rendkívül érdekes, a töri és a kultúra csodálatos, de át kell gondolni nagyon, megéri-e, mert a diplomát kb. csak egy nyelvvizsgapapír MA nélkül. =/

2014. márc. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!