Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki egyetemen tanul egy...

Ha valaki egyetemen tanul egy nehéz, stresszes szakon, megy neki, el tudná végezni, csak lassan és nagyon sok idegességgel, halasztással és már majd bele őrül, érdemes folytatni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 12. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Ha piacképes a szak, akkor mindenképp.
2018. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nagyon fontosak a körülmények. Azért megy rá idegileg, mert ő ilyen beállítottságú, vagy mert komoly kezelnivaló szorongásos problémái vannak, vagy mert szimplán ez a szakkal jár? Felmerül a kérdés, megváltozik-e ez az állapot a munka világába kikerülve? Nem fogja-e ott is ennyi stressz érni, vagy több? Ezeket kell mérlegelni.
2018. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok pont ezt érzem amit leírtál,mellette heti 30 óra munka. Nekem az vált be,hogy nem húzom az időt pl egy olyan fizika vagy matek anyag egyedüli megtanulásával amiről halvány lila gőzöm sincs hanem elmagyaráztatom valakivel külön tanár akárki jobban megéri mintha magamtól szenvedek 12 órát és még úgyis bukom ..a tanár vagy csop.társ meg elmondja ugyanezt másfél óra alatt megértem és megtanulom rövidebb idő..Az enyém azért szerintem piacképes,egyszer abbahagytam mert úgy éreztem kevés vagyok hozzá,de már megbántam ezerszer,már lassan végezhetnék...keress minél több módszert hogy könnyíthetnéd meg a dolgod,én is sokszor sírok meg kiborulok teljesen átérzem :( de azt is tudom,hogy ilyen családi háttérrel nincs lehetőségem másra csak egy jó céghez bekerülni vagy marad a tesco havi nettó 140-ért és sose lesz pénzem még egy albérletre sem nemhogy majd gyereket szüljek vagy család... Kitartás meg tudod csinálni,keress még stresszkezelő módszereket is, és fontos hogy nem kell tökéletesnek lenni én magamat ezzel cseszem tönkre rendszerint,nem ciki bukni nem ciki a kettes ha elbuksz tervezz újra állj fel és csináld. Persze van az a szint,hogy azt mondom fontosabb az egészségem. Ha csak ezen idegeskedsz hogy gáz-e halasztani? Nem az, amúgyis magadnak csinálod nem más véleménye miatt.
2018. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően érdekli és van érzéke hozzá, akkor a szorongást kellene legyőzni/kezelni. Annak nincs értelme, hogy érdekel valami, meg is tudod tanulni, de végiggörcsölöd a féléveket és ráadásul csúszol is. Először mindenképp lelkileg és testileg tedd rendbe magad, és ha igazán elhivatott vagy, akkor időben sikerülni fog a szak elvégzése.
2018. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanultam nehéz szakon. Szimplán azért voltam stresszes, mert nem igazán érdekelt. Átmentem egy hasonló nehézségű szakra, s megszűnt minden szorongás.
2023. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!