Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit érdemes kezdenem magammal?

Mit érdemes kezdenem magammal?

Figyelt kérdés
Ebben az évben érettségizek majd, 18 éves srác vagyok. Egy sima gimnáziumi osztályba járok, a gimim egy közepes gimnázium a környéken, nem a legjobb tanárokkal. Megesik, hogy elbeszélik az órát, vagy csak feladják az anyagot, hogy tanuljuk meg. Alapjáraton nem vagyok rossz tanuló, de kezdek kiégni, mivel a suli felőrli az időmet, volt hogy egész nap semmit sem csináltunk, mert annyi tanárunk hiányzott, ráadásul tele vagyunk töltelék tantárgyakkal. Amikor hazavánszorgok, ami kb 3-4 óra körül van, akkor kell nekiállnom tanulni. És akkor nem pihentem, nem sportoltam, nem voltam levegőn, amit ugye elvárnának tőlem, mert miért ne. A kedvenc másik témám, hogy miért nincs barátnőm? Na, vajon miért? Mert reggel 8-tól este 8-ig görnyedek a könyv felett. Három lehetőség vetődött fel bennem. Az egyik, amit a szüleim szeretnének, az egyetem. Ügyvédet akarnak csinálni belőlem, mivel édesanyám is az, de nem érzem magam képesnek arra, hogy egy ilyen komoly szakra bekerüljek, és elvégezzem. (azt is mondták már pedig, hogy állják a taníttatási költségeimet) Csak humán szakok jöhetnek szóba nálam, mivel matekból, fizikából, kémiából, teljesen pocsék vagyok, örülök, ha meglesz a kettes matek érettségi. A másik aggályom az egyetemmel kapcsolatban pedig az, hogy a humán szakok nem túl piacképesek, ahogy én hallottam. A szakmától óva intettek, mert a kézügyességem szintén nem jó. Esetleg érdemesebb külföldben gondolkodni, akkor is, ha diplomája, vagy szakmája van az embernek? Megérné szakmával kimenni? Milyen szakmák vannak, amihez nem kell nagy kézügyesség? Vagy inkább érdemes már otthon maradni?

2018. okt. 10. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha reggel 8tól este8ig ülsz a könyvek felett úgy, hogy csajozni sincs időd, akkor miért vagy szr tanuló? Nem érzed a nyávogás közepette az ellentmondást? Az életképtelenségednek már mindenki oka, a tanarok, az órarend, a szüleid, a veleszületett kézügyetlenséged, de véletlenül sem TE tehetsz arról, ahol tartasz. 18 vagy. Ideje felnőni.
2018. okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát barátom, például azért, mert a suliban csak lefirkantjuk az új anyagot, vagy ha azt se, akkor nekem kell kifejtenem a lényeget, aztán megtanulni. És ez bizony sok idő, főleg ha 7-8 tantárgyból kell készülni, és a feléből dolgozat lesz holnap. :)
2018. okt. 10. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazad van. Az egyetem sok lenne neked, barátom.
2018. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

"reggel 8-tól este 8-ig görnyedek a könyv felett"


Kivéve amikor gyakorizol, a kérdésedet 18:47-kor tetted fel.

2018. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne figyelj a kötekedőkre, nem éri meg. Bármibe belefognak kötni, amit írsz, és még örülnek is a problémádnak.


Mennyire érdekel a jogi pálya? Mert simán belekezdhetnél mondjuk egy jogi felsőoktatási szakképzésbe, aztán meglátod, hogy milyen, mennyire érdekel. Oda nem is nehéz bejutni. Aztán ha bejönne, onnan már könnyebb lenne jogász szakra menni. Egyik ismerősöm is így csinálja most.

De ha más humán szak érdekel, abban az esetben is azt tudom mondani, hogy mindig azt válaszd, amit tényleg tudnál szeretni, és később szívesen dolgoznál benne, ne azt, amit mások akarnak rád erőltetni. Semmi értelme, hogy elmenj mondjuk egy mérnöki szakra, szenvedj vele egy ideig, aztán esetleg ki is bukj az egyetemről.

Ahogyan írtad is, hogy nagyon bizonytalan vagy abban, hogy tudnál-e felsőoktatásban teljesíteni, szerintem itt azt is érdemes figyelembe venned, hogy ha megtalálod azt, amit szívesen tanulnál, akkor sokkal jobban tudnál teljesíteni is. Középsuliban még szinte mindenki érdektelen tanulás szempontjából, mindenkinek kötelező ugyanazt tanulni, de ez egyetemen már más, ott azt tanulhatod, ami érdekel.

Ha csak OKJ, rengeteg szakma van, amihez nem kell kézügyesség, kicsit konkretizáld.

2018. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!