Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kijelentkezés egyetemről?!...

Kijelentkezés egyetemről?! Hallgatói jogviszony megszüntetése egyetemen.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2016-os cikkek alapján olvastam, hogy ha október 15-ig iratkozol ki egyetemről (első félév, államilag támogatott), akkor az nem felhasznált félévnek számít. Viszont most kutakodva sehol nem találom ezt konkrétan leírva, felvi, OH, stb oldalakon. Ez továbbra is érvényes? Szorít a határidő, TO-n nem tudom már megérdeklődni, mert 2 nap van október 15-ig. Viszont, mivel a hallgatói jogviszony megszüntetését neptunon is le lehet adni, még időben lennék, ha ma vagy holnap elküldöm. Nagyon köszönöm!



2018. okt. 13. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetem?

Mert nálunk az áll a TVSZ-ben, hogy: "Abban az esetben, ha a hallgató saját maga kéri a hallgatói jogviszony megszüntetését és ez a szorgalmi időszak kezdetétől számított 30 napon belül van, akkor az államilag finanszírozott félév felhasználása nem történik meg, egyébként igen."

De nem tudom, hogy ez menyire egységes.

2018. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

SZE-AK, Győr

Sajnos a kar honlapja egy rakat ... ott pláne nincs ezzel kapcsolatban semmilyen információ

2018. okt. 13. 16:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Valamint olyasmiket is olvastam, hogy a nem elvégzett kreditekért is fizetni kell? Ezt ilyen esetben is, ha még a vizsgaidőszak előtt kiiratkozom?
2018. okt. 13. 16:47
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

figyi, soha a közeében nem jártam a sulid honlapjának, de kb 30 mp volt megtalálni

Abban az esetben, ha a hallgató saját maga kéri a hallgatói jogviszony megszüntetését

és ez a szorgalmi időszak kezdetétől számított 30 napon belül van, akkor az államilag

finanszírozott félév felhasználása nem történik meg, egyébként igen.


Jobb is, ha kiiratkozol, életképtelenke. [link]

2018. okt. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
és bebuktad, mert szept. 3-án kezdődött a szorgalmi időszak.
2018. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, azóta már megtaláltam én is!

A bunkózásoddal meg csak magadat minősíted. :)

2018. okt. 13. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, a TVSZ részlet, amit írtam, az sajnos bizony a SZE TVSZ-éből való, szóval sajnos okt 3. volt a határidő, annyit tennék még hozzá, hogy amennyibe 2018-ban felvételiztél, akkor az alábbi igaz rád:

"állami ösztöndíjas hallgatói jogviszony megszűnését követően nem keletkezik visszatérítési kötelezettség

abban az esetben, ha osztott képzésben (felsőoktatási szakképzés, alap-, mesterképzés) összesen egy félévet, osztatlan képzésben pedig összesen két félévet vett igénybe a hallgató."

Kredit alapú elszámolás ha jól tudom csak önköltségeseknél volt, de talán náluk sincsen már.

2018. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ún. kreditbüntetés sajna lehet, hogy van. Én is elsős államis vagyok kiiratkozás előtt állva (csak még egy kicsit húzom az időt az olcsó koli havidíj megtartása érdekében). Sok itteni kérdésben utánajártam, és elvileg sulifüggő, hogy ki kell-e fizetni vagy sem. Ha ki kell, akkor 1500-2000 Ft/tárgy, de az összes kreditbünti nem lehet több 18 ezernél elvileg, hiába buktál többet.

Eléggé rá vagyok erre parázva én is, de egész jó hír, hogy max 18-as mínusszal megúszom (amúgy ez egy egész havi lakhatásom!).

2018. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgyanez nálam is, jól jön a koli és a diák, így tudok diákmunkázni is egy elég nagy városban, de a szak nem tetszik egyáltalán, azóta már ki is néztem mást. De legalább félévig még tuti eltengődök itt, bár a tárgyak felére én sem járok be...
2018. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!