Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy találok meg egy szakiroda...

Hogy találok meg egy szakirodalmat (debreceni egyetemisták előnyben)?

Figyelt kérdés

Az alábbi szakirodalomra lenne szükségem:


Madarász Imre (2009): A jogreformer és a "Fények" filozófusai. A felvilágosodás állambölcseletének hatása Cesare Beccaria A bűnökről és a büntetésekről című értekezésére. In: Italianistica Debreceniensis. 16. köt. 96–114. p.


Köszönöm



#Italianistica #Debreceniensis
2018. okt. 22. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

szia


Kicsit nehezebb volt megkeresni, de szerintem sikerült. Itt az volt a titok, hogy ez egy tanszéki kiadvány, így több kötet van egyben meg a periodikatárban :) [link]


itt a második link 1994-2010-ig tartalmazza az Italianistica Debreceniensis köteteit :) ha beiratkoztál a könyvtárba, kérd ki raktárról, vagy menj el a periodikatárba ( ha raktárról kéred le, úgyis oda viszik). Ezeket csak helyben lehet használni, de ki lehet fénymásolni, és sztem az a 20-30 oldal nem sok :) A periodikatárat a könyvtár főpultjától balra találod. :) vagy a helyrajzi szám alapján meg tudják neked keresni 88.078 .

A kereséshez pedig azt a tippet tudom adni, hogy ha ilyen több kötetes könyvet keresel, érdemes magára a folyóiratra/könyv fő címére rákeresni, és a találatot kibontani, ugyanis ott szerepelhet az összes kötet ami pl egy könyvön belül van összevonva. Remélem ez az és tudtam segíteni! :)

2018. okt. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a segítséget, de nekem maga a tanulmány kéne, nem vagyok debreceni...
2018. okt. 25. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor miért írod, hogy Debreceni egyetemisták előnyben? Egyébként a tanulmány benne van a kiadványban. Az in azt jelenti, hogy vmiben van.

Azért a tanszéki kötetet kell keresni, mert abban van a tanulmány. Külön nem fogod megtalálni.

Nem tudom, hogy hova jársz, vagy melyik könyvtárba tudsz elmenni, de létezik a könyvtár közi kölcsönzés. Ez azt jelenti, hogy az egyik könyvtárból átviszik a másikba teljesen ingyen. Vagy legalábbis a könyvtár költségére.

És már nem azért, de lehetnél kicsit hálásabb is, nem volt kevés kattintás kikeresni. Ha meg ennyire nem értesz hozzá, amennyire látszik, akkor máskor kérdezd meg a könyvtárosokat. Azért ülnek ott. Mert ha abba a könyvtárban nincs meg, másikban még meglehet, és ők ismerik a lehetőségeket.

2018. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!