Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti mennyit...

Egyetemisták, ti mennyit tanultok?

Figyelt kérdés

Milyen időszakban mennyit? Mennyit alszotok? Mennyi koffeint isztok?

Első féléves vagyok. Nekem még egy nyamvadt zh-m sem volt, de már most 5 órákat alszok és lassan koffein mérgezést kapok. 24 óra egyszerűen kevés, hogy minden tárgyat tudjak teljesíteni (BME). Eldöntöttem, hogy ha már itt vagyok, mindent beleadok, akár mennyire is nem lesz életem mellette. Szóval ez nem nyávogás akar lenni, csak kíváncsi vagyok, mások hogy csinálják, és hogy birja a szervezetük. Hosszú távon nem lesz valami bajom ettől az életmódtól?


2018. okt. 6. 01:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem lesz. Nyilván még az elején vagy, ilyenkor át kell szoknod az egyetemi tanulásra, rá kell érezned, mire mennyit kell tanulni.

Persze, jó ha szorgalmas vagy, de 5 órákat aludni már ilyenkor meg állandóan kávézni nem jó.

2018. okt. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 nemaRendőrség ***** válasza:
72%

Lel, elsőévesként én is ilyen voltam.

Mostanában zh előtti 1-2 nap tanulok valamennyit, koffein meg nem kell, fontosabb a napi 8 óra alvás

2018. okt. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Még elsőévesként én is kísérleteztem, hogy kevesebbet aludtam, aztán rájöttem, hogy fontosabb, hogy meglegyen a napi 8-9 óra alvás. Elvégre az egészségedről van szó, az egyetem pedig mellékes (fakultatív) - még ha most ezt nem is érzed. ZH időszakon kívül ritkán tanultam, csak akkor ha tényleg lövésem se volt az anyagról. Minden ZH-ra min. 1 héttel hamarabb kezdtem el felkészülni, ami soknak hangzik, de így 1-1 napra kevesebb anyagmennyiség jutott. A beadandókat pedig mindig akkor kezdtem el, amikor kiadták. Vizsgaidőszakba kerültem azt, hogy párhuzamosan kelljen vizsgákra készülni.


Most ez így stréberesen hangzik, de bejött. Proginfó BSc+MSc-t végeztem csúszás nélkül, úgy hogy másodévtől egyetem mellett dolgoztam egy cégnek szoftverfejlesztőként. Voltak így is netszes időszakok (35 kredit + heti 25 óra munka + szakdolgozat + nyelvvizsga és mellette egy bulizós koleszban laktam), de az átlagom mindig jó volt.


Ezeket tudom neked is tanácsolni. És persze ne lépd át a saját határaidat.

2018. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én az első órától kezdve folyamatosan tanulok hétvégente, így nem vészes, mert ZH előtti pár napban csak fel kell elevenítenem. A gyakorlati dolgok egymásra épülnek, úgyhogy azokat nagyon el se tudom felejteni menet közben. Vizsgaidőszakban meg bőven van idő felkészülni, kb 3 hétre szét szoktam szórni a vizsgákat és így van időm mindenre felkészülni de bőven marad javítási lehetőség is.


Nekem mondjuk nem is az a tervem hogy mindent teljesen beleadjak, az elejétől vannak töltelék tárgyak amikre kevesebb időt fordítok (pl szociológia, üzleti kommunikáció meg hasonló tárgyak amiket 2-3 nap alatt bevágsz és lazán 5-ös). Inkább azokra fordítók több időt amíg tényleg fontos tárgyak meg nem mellékesen sok a ráépülés is.


Naponta kb 6-8 órát alszok, eléggé változó. Napi 1-2 alkalommal iszok kávét, de nem túl erőseket (tejeskávét, cappucinót, lattet meg társaikat). Néha iszok energiaitalt, de igyekszem minél kevesebbet. Mikor elkezdtem gyakornokként dolgozni kellett pár hét mire össze tudtam egyeztetni a dolgokat, akkor ittam elég sokat belőle amitől nem nagyon tudtam este elaludni és így esélyem se volt normálisan kipihenni magam.


Hosszú távon kevés alvás sok koffeinnel baromira nem egészséges, nem kéne rögtön az első szemeszterben kikeszítened magad, ennyit azért nem ér. Nem is lehet normálisan tanulni ha folyamatosan fáradt vagy. Ez olyan hülyeség szerintem mint mikor vki ZH előtt egész éjjel tanul majd azért cseszi el mert annyira fáradt hogy nem tud koncentrálni.

2018. okt. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén mindig átnézem, hogy mit vettünk a héten, olvasom hozzá a szakirodalmakat. Hétköznap nem mindig van meg a 8 óra alvás, mert korán kell kelnem, de tűrhető így is. Kávézni minden másnap szoktam, de van, hogy minden nap kell egy, inkább több folyadékot, főként teát iszok.


Nekem közben sok a beadandóm, és vannak memoriterek is, szóval már a ZH-k előtt is tanulnom kell, ZH csak kettő lesz szerencsére, viszont a vizsgákra nemcsak december elején akarok elkezdeni tanulni, hanem fokozatosan beosztani, hogy csak ismételni kelljen, mert sok a szakirodalom.

2018. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem, hogy miért vagy ilyen. Én orvosira járok, többet kell tanulnom mint neked (fontosabb szak, emberekkel fogok foglalkozni), mégsem 5 órákat alszom, nem koffeinen élek. Gyorsan megtanulom az anyagokat, mert nagyon érdekel, teljesíteni fogom a tárgyakat.
2018. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%
Egyébként szurkolok neked, kérdező!!
2018. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%
Azt, hogy szurkolok a kérdezőnek, nem tudom minek kellett lepontozni.. :D Szurkolok neki, mert a kérdés leírása alapján van kitartása, amit szeretek! Szóval nem értem, de mindegy :D
2018. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
9%
Én pedig lezárom ezt a hülye vitát, nem írok többet.
2018. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Ezt a mártírkodást! Mit érsz el vele, ha 2 hónap alatt kicsinálod magad? Nézz már tükörbe! Nem vagy te sem hős, sem csoda. Ember vagy, aki épp hazavágja az életét, egészségét és fiatalkorát a kb. semmiért, mert tök mindegy, hogy négyes vagy vagy ötös, de az, hogy egy rakás szr leszel 5 év múlva, már nem az. De hosszútávon véged lesz.
2018. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!