Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor van az a pont amikor...

Mikor van az a pont amikor ott kell hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Első féléves vagyok műszaki menedzser szakon, de egyszerűen nem megy. Nem bírok tanulni, semmi nem megy bele a fejembe. A matekot és a fizikát egyszerűen nem értem. A többi tárgyból meg nem tudok ennyi anyagot megtanulni. Érdemes lenne ott hagynom? Lány vagyok, így nem sok lehetőségem van szakmák terén, és úgy érzem másik egyetemi szakot sem tudnék megcsinálni. Mi tévő legyek? Nagyon el vagyok keseredve. Mit ajánlotok, mit lenne érdemes tanulnom?
2018. okt. 23. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Tanulástechnikát tanulj, és aztán hajts keményen! Nem az első "nem megy" érzésnél kell kiszállni, hanem amikor már beleadtál mindent, éjszakáztál és vért pisiltél és még akkor sincs meg a kettes-hármas!
2018. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
43%

Szerintem pont az elején kell kiszállni. Most még ingyen megteheted tudtommal, nem kell visszafizetni.

Az első szemeszter végét azért érdemes lenne megvárni, hátha csak te gondolod túl a dolgot, egyetemisták nem szoktak hétről hétre tanulni

2018. okt. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudhatja, hogy menne-e, ha tényleg meg sem próbálja.

Kiszállni könnyű, de ha végig tudja csinálni, akkor az egész élete megváltozik. Lehet, hogy mondjuk komoly erőfeszítéseket kellene tenni, ha sétálgatva és gyakorizva nem megy 2 hónap után, nem gondolod?

2018. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első félév végét még mindenképpen megvárom. Évközben is egy csomó zh van :/
2018. okt. 23. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én túlzásnak tartom ezt az éjszakázós, vérpisilős stb. dolgot, mert szerintem az sem normális, ha az ember szenved és szerintem nem kell idáig eljutni. Ugyanakkor annak sem vagyok a híve, hogy rögtön az elején az első nehézségnél fel kell adni. Én azt mondom, hogy ha alapvetően tetszik és érdekel amit tanulsz, akkor az első félévet mindenképpen csináld meg, majd azt követően gondolkodj el újra ezen a kérdésen. Addigra már látni fogod, hogy hogyan megy (pl. mennyire tudsz lépést tartani, hogyan sikerültek a zh-k és a vizsgák), mik a problémák (pl. nem érted az xy tárgy anyagát, hiányosságaid vannak, nem tudtad beosztani az idődet stb.) és úgy már könnyebben lehet rá megoldást is találni, ami nem feltétlenül lesz olyan drasztikus, mint pl. a kiiratkozás, hanem lehetséges, hogy az is elég, ha segítséget kérsz a tanulásban (pl. szaktárs, felsőbbéves, magántanár) vagy kipróbálsz új tanulási módszereket, más időbeosztást. Ha nem szeretnéd ezt tanulni, akkor nyilván otthagyhatod, csak akkor tényleg kell keresni egy másik alternatívát, ami jobban tetszene.... de ha ez a szak amúgy érdekel, akkor meg kell próbálni picit rágyúrni a dolgora.


Én az első szakomat otthagytam, mert rájöttem, hogy nem az én világom és nem nekem való. Abszolút nem tetszett, nem érdekelt és ezért jobbnak láttam, ha még az elején abbahagyom. Ezt nem bántam meg és még mindig úgy gondolom, hogy ez volt a jó döntés. Viszont a második szakomnak az elején hasonlóan éreztem, mint te és akkor ismét megfordult a fejemben, hogy talán jobb lenne abbahagyni.... viszont nem így tettem és eszméletlenül örülök neki. Szerintem örök életemben bánnám, ha akkor abbahagytam volna. Nálam is az volt a gond, hogy úgy éreztem, hogy nem megy, nem értem, hiába készülök és mégsem megy stb., miközben azt láttam, hogy másoknak gond nélkül sikerülnek a dolgok, minden tudnak, minden megy nekik. Később aztán kiderült, hogy azért másoknak sem megy ez olyan könnyen és bizony olykor-olykor ők is megszenvednek vele.... Illetve rá kellett jönnöm, hogy nem feltétlenül érvényes az a dolog, hogy az egyetem szabadabb, nem kell folyamatosan tanulni, elég csak a vizsgákra tanulni stb..... nálunk óráról órára kellett készülni, rengeteg beadandót kellett írni, csomó tesztet írtunk, sok zh volt és ebbe nehéz volt úgy belerázódni, hogy én azt gondoltam, hogy az egyetem majd lazább lesz. Az időbeosztásommal is gondjaim voltak, mert az elején még abszolút nem tudtam, hogy mégis mire mennyi időt kell rászánni és nem tudtam, hogy melyik tárgyakból hogyan érdemes készülni. Szóval az elején én is be voltam parázva rendesen, mert nem minden úgy sikerült, ahogyan szerettem volna. Aztán idővel belerázódtam, kitapasztaltam, hogy nekem hogyan a legjobb/legeredményesebb/leghasznosabb stb. és így a teljesítményem is javult.

2018. okt. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Ha ez a megérzésed, akkor hagyd ott.

Én az első nap éreztem, hogy az adott szakom nem lesz jó, majd a hetek során be is bizonyosodott, megyek is át máshova...(nem, nem túl nehéz, pont hogy túl gagyi)

Meg én nem is hallottam jókat a menedzser szakokról, akkor inkább valami mérnökit végezz.


Amúgy annyira nehéz eldönteni 18 évesen hogy mit akar az ember csinálni egész életében...főleg hogy az iskola, legalábbis a miénk semmi orientációs órát nem tartott.

2018. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Rájönni arra, hogy mit akarsz csinálni nem az iskola feladata, hanem a tiéd. A jó irány a felelősségvállalással kezdődik. 18 évesen is.
2018. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

#6-os, nem megy neki a műmenedzser, de te elküldenéd mérnök szakra.

Az igen. Az oszt igen.

Kérdező, te meg szedd össze a tökeidet, és menj neki az az első vizsgaidőszaknak. Ott majd eldől minden.

2018. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Matek szinte minden piacképes szakhoz kell, egyrészt külön tárgyként, másrészt a műszaki, természettudományos, és közgazdasági tárgyakhoz is. Ezért ha a matekot nem érted, az elég nagy gond, mert szinte bárhová mész át, ott is kelleni fog. Én azt javaslom, hogy a félévből csináld meg most azokat a tárgyakat, amelyeket értesz, amit nem, abba ne fektess energiát. A második félévet passziváltasd, ezalatt fogadj matekból matek- és fizikatanárt, fejleszd magad intenzíven. Jövő ősszel újra legyél aktív féléven és próbálkozz azzal, hogy megpróbálod a matekos-fizikás tárgyakat teljesíteni. Ha megy, sínen vagy. Ha nem, nos akkor tényleg valami egészen mással kellene próbálkoznod. De most véglegesen még semmiképpen ne add fel.
2018. nov. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is teljesen így vagyok vele mint Te, csak én gazdinfóra járok. Én már be se járok a gazdasági órákra, mert rohadtul nem érdekelnek. Én nem is ide akartam jönni, csak sajnos ide vettek fel. Az infós tárgyakra bejárok, ha sikerülnek belőle a vizsgáim, akkor átjelentkezek az üzemmérnök-informatika szakra, ha pedig nem akkor otthagyom az egyetemet, és elmegyek egy OKJ-s képzésre.


Szerintem csindáld ezt Te is. Szelektálj, és csak azokra a tárgyakra koncentrálj, amiket esetleg beszámítanak másik szakon is, ha átjelentkeznél. Egy csomó idő felszabadul, ha lesz@rod a többi tárgyat.

2018. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!