Milyen egyetemet, szakot ajánlanátok ilyen pontokkal, érdeklődési körrel?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, szakközépiskolába járok (elég erős, vannak mellette gimnáziumi osztályok is), idén fogok végezni. Értelemszerűen kötelezően kell a szaktárgyból (kereskedelmi ismeret) érettségizni. A matek csak annyira megy, hogy a szakmához kapcsolódó számításokkal gondok nélkül boldoguljak, egyébként rühellem, és csak szenvedek vele de másból 4-5-ös jegyeim vannak. A nyelvek, a történelem és a magyar jól mennek. Nem szeretnék ezzel a szakmával tovább tanulni úgy érzem hosszú távon gazdasági szakkal bukott úgy foglalkoznom, ha nem megy a matek (vagy nem?), még akkor sem ha van olyan szak ami esetleg érdekelhet.


Mivel a kereskedelmi tárgyak sok órát igényeltek más faktot nem volt lehetőség felvenni, úgyhogy emelt érettségiben maximum csak angol nyelvből gondolkodtam. Szeretnék továbbtanulni a felsőoktatásban de emelt érettségi nélkül elég kevés, 330-360 pontom lenne, amivel nem tudom hova lehet bekerülni. Ha emelteznék angolból és jól sikerülne a többi érettségi is fel tudnám tornázni 410-420 pontra (a matekot a kalkulátorba általában mindig reális módon, elég alacsony százalékkal szoktam számítani :D).


Szívesen tanulnék a jövőben több nyelvet, ez szerintem örömöt okozna és szívesen végeznék olyan munkát amiben lehet utazni. Érdekel a webdesign, és a képszerkesztés, plakátkészítés. Sokáig szerettem volna rendezvényszervező lenni, de ez itthon nem annyira jövedelmező, úgy hallottam. Introvertált személyiségű vagyok.


Amilyen szakok illetve iskolák szóba jöttek, azokat vagy a tavalyi magas pontok miatt, vagy a követelmények miatt elvetettem, de ezzel ellentétben kíváncsi lennék, hogy van-e valami ötletetek számomra a továbbtanulással kapcsolatban. Köszönöm



2018. jan. 29. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Hogy a francba számolsz pontot, ha azt sem tudod, hova akarsz menni?

Ugyanis a pontszám attól is függ, hogy milyen szakot jelölsz meg. Nem ugyanannyi pontod lesz mondjuk egy gazdasági szakra, mint ha orvosira mész pl.

2018. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azokkal az iskolákkal amik szóba jöttek, de azóta elvetettem őket. Mint ahogy írtam is. Pl. nemzetközi tanulmányok, kommunikáció és média, emberi erőforrások. És ezeket néztem meg különböző iskolákban a viszonyítás kedvéért csupán.
2018. jan. 29. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg valami nyelv szak? ELTE-n és a Pázmányon rengeteg van
2018. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Az általad felsorolt szakok kivétel nélkül igénylik a minimum egy emelt érettségit! Úgyhogy hajrá!
2018. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!