Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkezhetek egyszerre két...

Jelentkezhetek egyszerre két OKJ-s tanfolyamra egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Jelenleg nappali mesterszakon tanulok, de szeretnék két OKJ-t elvégezni, lehetőleg egyszerre. Ha valami csoda folytán nem ütköznek az időpontok, akkor ez lehetséges? Vagy úgy megy, mint az egyetemnél, hogy egyszerre csak egy szakra vesznek fel?
2018. okt. 30. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
szerintem simán, de lesz ennyi energiád? jó kemény egyetem lehet...
2018. okt. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kemény is, de inkább most szenvedek, hogy aztán később jó legyen, és akkor már a tanulmányok helyett tudjak pl. a családalapításra koncentrálni. Plusz az a vacak csak 25 év alatt ingyenes...
2018. okt. 30. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem esélytelen. Még levelezős képzés mellett sem tudnál két OKJ-t elvégezni. Több ismerősöm is végzett-végez OKJ-s képzést, többfélére van rálátásom, mindegyik inkább hasonlít a középiskolai napirendre, mint az egyetemire. Baromi sokat kell bent lenniük, és ha olyan képzésről van szó, ahol gyakorlati rész is van, akkor esélyed sincs mellette másik szakot vinni, nemhogy még egy OKJ-t.

Még ha egymás után is kezded el őket, és nem teljesen egyszerre, akkor sem fog menni párhuzamosan.

2018. okt. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Basszus. :/ Az egyetemen nappalin vagyok, és az OKJ-t terveztem estin (vagy úgy, hogy az egyiket estin, a másikat nappalin).
2018. okt. 30. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

"Ha valami csoda folytán nem ütköznek az időpontok, akkor ez lehetséges?"


Semmilyen csoda nem kell hozzá. Sok olyan meghirdetett időpont van, amikor csak hétvégén vannak órák. Akár kéthetente, és akkor már tényleg fogyatékosnak kell lenned, hogy nem tudod összevariálni őket. Az más kérdés, hogy mennyire könnyű egyszerre vinni 2 OKJ-t és egy egyetemi szakot.

2018. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre még nem hirdették meg az időpontokat, de akkor remélem, hogy így lesz. Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 30. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!