Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fotósok, kozmetikusok! Tudnáto...

Fotósok, kozmetikusok! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan 17 éves leszek, és talán most volt először olyan tervem, amit kivitelezhetőnek tartok, csak nem tudom mennyire éri meg.


4.5-ös tanuló vagyok, 11.-be járok. Az érettségit valószínűleg elrontom,(a felvételi is rosszul sikerült pedig akkor 4.9-es volt az átlagom) főleg a matekot, nem gondolkodom egyetemben.

Anyagi helyzetünk miatt nem engedhetem meg magamnak amúgy sem, mert nem tudnék mellette dolgozni. Viszont az okj nem tűnik olyan rossznak.


Először a kozmetikus tanfolyamot szeretném elvégezni, én úgy tudom ez 700-800 ezerből kivitelezhető, viszont nem igazán tudom, hogy ezzel mennyire van esély az elhelyezkedésre. Illetve hogy miket ad. Test és arc kezelés alap úgy tudom. Például a szőrtelenítés, szempillaépítés, elektromos eszközök használata az másik tanfolyam ismét? Hogy kell elképzelni?


FOTÓS tanfolyamot pedig azért szeretném, mert imádok fényképezni, és meg szeretném tanulni hogyan tudok szebbnél szebb fotókat szerkeszteni.

Ahhoz hogy vállalkozó lehessek, okj kell, viszont azt hallottam az a képzés nem ad túl sokat. Szóval valamelyik neves fotósuliba elmennék tanulni.

Pl. Jancsó Gergely photoshop kezdőknek c. Kurzusát is néztem, meg számtalan sokat... ha apránként összeszedem a szaktudást, és van mellette egy főállásom, akkor finanszírozható ez az egész, illeve van benne lehetőség?

Gépem mèg nincsen, elsőnek milyet ajánlanátok? 150.000 a keret rá kb.

A kit objektív mennyire rossz? Ha veszek egy ilyen fényképezőgépet, akkor annak cserelhető az objektíve vagy nem? Ezt sehol nem láttam, és annyira nem értek hozzá még.


Megköszönném ha valaki tudna segíteni, akár sulit ajánlani!:)


2018. okt. 31. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Kozemtikus részről nem tudok nyilatkozni, annyit tudok róla, hogy egészen magas szintig lehet tanulni és vállalkozásként gondolom jól is lehet vele keresni.


A fotózás egy egészen más tészta. Jancsó Gergelyt Youtube-n szoktam nézni, ezt ő is elmondta, hogy nem a papír számít ebben a szakmában. Nem azért fogsz kapni megrendelést, mert ott van az az egy sor az önéletrajzodba, hanem azért mert meggyőző a portfóliód (és el tudod adni magadat, a munkásságodat). Tehát nem a "neves fotósulival" leszel előrébb. Plusz az írásodat úgy értelmezem, hogy az utómunka az ami téged érdekel. Egy ilyen tanfolyamon közel sem ezen van a fő fókusz (ezen is, de ez a folyamatnak egy kis töredéke). Én a helyedben mindenképp otthon, internetről kezdeném el tanulni, majd ha már az alapok megvannak, akkor keresnék egy specifikus kurzust vagy pedig mennék egyetemre fotógráfiára, ahol azért egy olyan közegben leszel napi szinten, amiből el lehet kezdeni építkezni (szüleim engem sem tudtak támogatni anyagilag anyagilag, de ezek leküzdhető akadályok, ha az ember jól forgatja a lapjait - ösztöndíj, diákhitel, majd ha belerázódsz, akkor diákmunka, akár a szakodnak megfelelő területen).


Gépvásárlás terén még ne gondolkozz plusz objektívben. A kit objektív bőven jó lesz tanulásra. Ha DSLR-t vagy MILC-et veszel, akkor igen, azoknak cserélhető az objektívük (természetesen nem minden objektív jó minden gépre - bőven nem, jó is lenne:D).

2018. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!:)


Persze, nem csak a Photoshop, de J.G szerint is fontos, mert az utómunka biztos kiteszi a kép 40%-át, szerintem. Ebben egyáltalán nincsen tapasztalatom, ez az ami most leginkább érdekel. Tanulok mindig a netről:)

A gépválasztásban igazad van, jó lesz egy olyan kezdésnek. :)


A neves fotósuli alatt nem azt értem hogy minél híresebb legyen, hanem hogy minél színvonalasabb, minél többet adjon. Nem azért, hogy elmondhassam, na igen én itt voltam. Hanem a tudás miatt.


Köszönöm a tanácsokat!

2018. okt. 31. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:
A fotózás szerintem túl sok befektetést igényel mind időben/energiában mind pedig pénzben. Fotós vagyok, nem mondom, hogy lehetetlen jól csinálni és jól megélni belőle, de nehéz. Az első három-öt évben nem igazán hoz pénzt, viszont nagyon viszi. Területfüggően elvisz két-három millió forintot legalább a felszerelés amivel már dolgozni tudsz, vagy kénytelen leszel olcsón, sz@rral sz@rt gyártani, annak meg nincs értelme. Egyébként végzettség nélkül egyáltalán nem tudsz pénzért fotózni.
2018. nov. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!