Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van az olyan...

Mi értelme van az olyan tanulásmódszertan kurzusnak egyetemen, ahol ilyen hülyeségeket tanítanak? Többi lentebb.

Figyelt kérdés

Olyanokat tanítanak ezen a szabadon választható kurzuson, hogy pl. úgy tanuljunk, hogy a könyv egyik fejezetéből számoljuk meg a szavakat (töltelékszavak, kötőszavak és névelők nélkül), rendezzük őket darabszám szerint csökkenő sorrendbe és az összes szó számától függően minimum az első 5, maximum az első 10 szót helyettesítsünk be általunk kedvelt szavakkal, pl. kedvenc színünkkel, ételünkkel stb., ezeket a szavakat helyettesítsük be a szövegben az eredeti szavak helyére és így tanuljuk meg.

Ez volt eddig a legvadabb "módszer", de a többi sem kevésbé hülyeség, pl. olyan is van, hogy olvassuk fel hangosan és kopogjuk le az asztalon a ritmusát.

És ez a kurzus elméletileg bármilyen szakos felveheti, és segít a hatékony tanulásban.



2018. nov. 2. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
2%
És biztos vagy benne, hogy ezek nem segítenek?
2018. nov. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5%

Hát nem is tudom... Én nem Magyarországra járok egyetemre, de nálunk is van egy hasonló szak, amit szintén bárki választhat.


Csak az a különbség, hogy mi azt tanuljuk, hogy hogyan kell helyesen jegyzetelni, hogyan kell reference-t írni, hogyan kell helyesen kutatást végezni pl egy esszéhez, hogyan írjunk esszét és report-ot, hogyan kell prezentációt előadni közönség előtt (és a végén elő is kell adni egy 15 perces előadást a csoportnak amit értékelnek), azt is tanuljuk hogy hogyan osszuk be helyesen az időnket mindenféle heti-napi renddel, és hogy mindig végezzünk más tárgyak határidejére, és egy analízist csinálunk táblázatok segítségével, hogy mikben vagyunk jók, és mi az ami kevésbé megy, és mit kell tenni, hogy a gyenge pontjainkon javítsunk. Meg persze a self-motivation.


Javítsatok ki ha tévedek, de én ezt hasznosabbnak találom mint amit a kérdező írt körül. Az inkább időpocsékolásnak számítana, legalábbis nekem biztos... Nem is értem ki állítja ezeket össze, és hogy mit érez.

2018. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Megnézném, hogy a tárgy előadója ezzel a módszerrel, hogy készülne fel egy anatómia szigorlatra.

Amúgy az ilyen kamutárgyak engem is felb@#?nak...

2018. nov. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!