Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Záródolgozatot fogok írni "A...

Záródolgozatot fogok írni "A családi háttér hatása a gyermekre " címmel de nem tudom hogy hogy kezdjem el és milyen szakirodalmat keressek! Tudnátok ajánlani nekem ehhez kapcsolódó szakirodalmat?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez túlságosan is tág téma. Mindenképp szűkítened kell. A családnak kiemelt szerepe van egy gyermek fejlődése szempontjából, de felsorolhatatlanul sok dologra van kihatással, ezekről mind nem fogsz tudni záródolgozatot írni. Mire vagy kíváncsi? Kutatást is készítesz vagy csak szakirodalmi összegzést? Milyen szakra kell ez egyáltalán?


A teljesség igénye nélkül néhány témakör: iskolai teljesítmény, érzelmi intelligencia, szociális képességek, pszichiátriai zavarok, kötődés, személyiség, tehetség, párkapcsolat, felnőttként saját családban való működés (pl. gyereknevelés), megküzdési stratégiák, stresszkezelés, kommunikációs képességek, viselkedéses zavarok, érzékenység, érzelmi labilitás, erkölcsi fejlődés, sikeresség, motiváció, erőforrások, baráti kapcsolatok, alkalmazkodási képesség, asszertivitás, pályaorientáció......

2018. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. gyerekkori asztmára hajlamosító családi minták (mint [link] ) vagy Mérgező szülők ( [link] )
2018. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló még nemtudom melyiket irjam mert én a kérdőívesen gondolkoztam de nem jutott eszembe semmi . A szakirodalom összegzés is érdekell csak az nemtudom milyen és nemtudom a lényegét.
2018. nov. 7. 07:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg talán az érzelemvilága és a viselkedését fejteném ki
2018. nov. 7. 07:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg milyen címet adnátok ehhez kapcsolódóan?
2018. nov. 7. 10:05
 6/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Tényleg jó lenne, ha leírnád azt, hogy milyen szakra kell és milyen terjedelemben! Alapszakon vagy mesteren? Fogalmazásod alapján maximum alap. Neveléstudományi szakdolgozat?
2018. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
OKJ záródolgozatot fogok még írni ami 20-40 oldalnak kell lenni!
2018. nov. 8. 17:52
 8/9 A kérdező kommentje:
Pedagógia és családsegítő munkatárs
2018. nov. 8. 17:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem konzultálj a konzulenssel akinél írod, hogy segítsen picit körvonalazni a témát.Nagyon nehéz így segíteni neked, mert elképesztően tág a téma. Írd be a netes folyóirat-keresőkbe, keress a fenti témában cikkeket, hogy lásd, mik tartozhatnak ide és abból melyik irány érdekelne inkább.
2018. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!