Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyakorlati oktató visszakérh...

A gyakorlati oktató visszakérheti az ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
2017 szeptemberében elkezdtünk járni egy barátnőmmel egy kozmetikus tanfolyamra, ami egy 2 éves képzés. A gyakorlati oktatónk minden hónapban küldte az ösztöndíjunkat, amit utána vissza is kellett adnunk neki készpénzben, hogy ennek ne legyen nyoma. Mi úgy tudjuk, hogy ezt a pénzt az állam utalja neki, ő pedig nekünk. Sajnos időközben megszüntettük a tanulói jogviszonyunkat, mert az alkohollal való problémái nagyon eldurvultak, megbízhatatlanná vált. A mai napig zaklat minket, azt állítja, hogy több havi ösztöndíjjal tartozunk neki. A kérdésünk az lenne, hogy egyáltalán visszakérheti az ösztöndíjat? Mi visszaadtuk neki, de ha nem adtuk volna, akkor jogosan vádolna minket? Előre is köszönöm a segítséget! 21/L
2018. nov. 10. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az az ösztöndíj nektek jart, nem is értem, hogy miért adtátok neki oda
2018. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
"gyakorlati oktatónk minden hónapban küldte az ösztöndíjunkat, amit utána vissza is kellett adnunk neki készpénzben, hogy ennek ne legyen nyoma." - mi van? Hogyan tartozhatnál bárkinek is a SAJÁT ösztöndíjaddal? Eleve az ösztöndíjakat nem a tanárnak utalják, hanem a diáknak, aki jogosult rá. Miért kellett neki odaadnotok? És akkor így hogyan jutottatok hozzá?
2018. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
75%

Másik volt kozmetikus tanuló vagyok.

6-an voltunk ennél az oktatónál. Neki utalták mind a 6 tanuló ösztöndíját, ő tovább utalta nekünk, majd ezt mi zsebből vissza fizettük. Azért kellett "zsebből", hogy ne legyen nyoma annak, hogy vissza jutott az oktatóhoz a pénz.

De legjobb tudomásom szerint, aki más oktatónál volt, annál is így működött.

Igazából ez volt a "feltétel", hogy legyen gyakorlati helyünk. Mi már bele törődnénk abba, hogy elvette tőlünk az ösztöndíjat, csak, hogy továbbra is zaklat minket, hogy ennyi és ennyi összeggel tartozunk.

2018. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nagyon hülye vagyok, de továbbra sem értem. Az ösztöndíj, az a tiéd akárhova is utalják. Nem kell senkinek visszaadnod, az a te pénzed, te költöd el, te rendelkezel vele. Azért ösztöndíj, nem pedig a "oktató fizetéskiegészítése". Tehát nem tudsz vele tartozni senkinek, mert az neked jár, nem tudsz az oktatónak ösztöndíjjal tartozni, mert az nem övé.

Ahogy én értelmezem ez az ember titeket átcseszett a palánkon, és elrakta a pénzeteket és most még többet akar.

2018. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mihamarabb feljelenteni az oktatót!
2018. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit az oktató csinált az bűncselekmény, méghozzá sikkasztás/hűtlen kezelés (ezt majd egy ügyvéd elmondja nektek) körébe illő, ami átlagosan az elsikkasztott pénz nagyságától függően 2 év szabadságvesztéssel büntetendő. Ha ez bevett gyakorlat az intézményben, akkor érdemes feléjük is vizsgálatot indítani, mert elég nagy összegekben szedhettek be így pénzt a diákoktól, amikre nem lennének jogosultak. Ez pedig mind bűncselekmény.
2018. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!