Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyen a szakmám? Mit...

Mi legyen a szakmám? Mit dolgozzak a következő 40-50 évemben? Mit éri meg dolgozni?

Figyelt kérdés

Bővebben

11.es gimis vagyok, és nem tudom mit dolgozzak, úgy vagyok vele hogy először a munkakört és utána az ahhoz kellő képzést választanám ki, de nem tudom mi legyek.

Azok biztosak , hogy szeretek fotózni, sportolni (tesi fakultáción vagyok, abból fogok emelt érettségit tenni) , barkácsolni, rajzolni-festeni (egész szépen) , és az állatokkal foglalkozni/gondoskodni róluk.

Ezek alapján tudnátok valamit ajánlani nekem? (átlagom 3,8-4,00 közötti, tanár nem akarok lenni)

köszönöm hogy elolvastad, és az esetleges válaszod

17/L



2018. nov. 10. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Fotós, grafikus, állatgondozó, állatorvosit nem írom, mert ahhoz nagyon jó tanulmányi eredmény kell. Edző, dietetikus, fitness-wellness instruktor? Lehetsz ruhatervező is, de amúgy nèzz okj-ket, biztosan találsz olyat, ami tetszene, vagy egyetemi szakot. :)
2018. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Hát ha a mit éri meg vonalon gondolkozol akkor az első válaszát el se olvasd.
2018. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te mit ajánlasz? Okoskodni könnyű! Ha csinál egy vállalkozást, és ügyesen csinálja, meg lehet belőle élni.

Nyilván írhatnám, hogy villamosmérnök, programozó matematikus, orvos stb, de ezt majd ő eldönti, én csak írtam pár szakmát, ami azokhoz kapcsolódik, amit ő szeret csinálni.

2018. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem akarsz tanárkodni, a testnevelést felejtsd el, mert edzőként nagyon bizonytalan jövő vár rád.


Ha szívesen ügyeskedsz kézzel, akkor az iparművészet egy lehetőség, például a tárgyalkotás szak (kerámiatervező szakirány különösen), például Pécsett. Ezzel önálló kerámiaművész is lehetsz, vagy a hazai kerámiaiparban is el tudsz helyezkedni. Ehhez azonban most azonnal el kell kezdened magad művészetileg csiszolni, hogy legyen esélyed másfél év múlva a felvételin. Érdeklődj már most utána a felvételi követelményeknek.


Az állatokkal foglalkozáshoz pedig a mezőgazdasági mérnök alapszak illik, mert lehet állattenyésztésre szakosodni, vagy pedig a lótenyésző szak Kaposvárott. De ha ezt választod, fel kell vállalnod a rendszeres hajnali kelést, a hétvégi munkát és a nem könnyű és nem tiszta feladatokat is.

2018. nov. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen a fenykepeszen, grafikuson, kepszerkesztesi vonalon meg a szemelyi edzon gondolkodtam tobbet, sajnos az allatokkal dolgozokat nem igazan fizetik meg hacsak nem maganemberhez mennek el segednek

meg ha vannak esetleg olyan ritkabb de keresett munkaerok, olyanokra is kivancsi lennek, de magyon koszonom az elso valaszadonak :)

2018. nov. 10. 23:35
 6/11 A kérdező kommentje:
a keramias dolog jol hangzik koszonom az otletet :)
2018. nov. 11. 08:40
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Örülök, hogy jó ötletnek tartod az általam javasolt kerámiaművészetet. Ha művészeti hajlamaid vannak, akkor ez az a terület, amiből talán legjobb esélyed van itthon biztosan megélni. Azt javaslom, hogy ne a pesti Moholy-Nagy Művészeti Egyetemmel próbálkozz, még akkor sem, ha az van közelebb, mert oda nagyon nehéz bekerülni; ehelyett válaszd inkább első helyen Pécset, az egyébként is barátságosabb hely és a híres Zsolnay Porcelángyár is helyben van. Nézd meg már most a Pécsi Tudományegyetem Média- és Alkalmazott Művészeti Intézetének honlapján a tárgyalkotás alapszak kerámiatervezés szakirányáról található információkat, például a szak tantervét, de különösen az alkalmassági és gyakorlati vizsga követelményeit. Erre kell mostantól másfél évig tudatosan tréningezni magad. Ha meg tudod anyagilag engedni, fogadj magán-rajztanárt a cél érdekében, hogy nagyobb eséllyel be tudj jutni. Ha sikerül és tehetségesnek bizonyulsz, szép szakmai jövő állhat előtted. Sok sikert!
2018. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

koszonom szepen elgondolkodok ezen jol!

testnevelessel kapcsolatba valamilyen ilyesmivel mint pl gyogyped vagy mozgasfejleszto , ilyennel megeri foglalkozni megha mellekallasba is?

2018. nov. 11. 17:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva: az ELTE Bárczi Gusztáv Karán van mozgássérült gyerekekre szakosodott szomatopedagógus képzés, de egyrészt 4-es átlaggal nehéz volna bekerülni, másrészt maga a pálya egész embert kívánó, nehéz feladat, nem másodállásra való, és csak részben kapcsolható a testneveléshez, alapvetően pedagógusképzésről van szó, így ha nem akarsz tanárkodni, ez nem neked való. El lehet menni még gyógytornásznak is, de oda még nehezebb bekerülni és a képzés kőkemény biológiát, orvosi ismereteket kíván. Mindkét képzés 4 éves és egyik sem könnyű. Egyszóval szerintem vagy a művészeti pályát válaszd (pl. a 3 éves kerámiatervező képzést), vagy ezek közül valamelyiket, de ne próbálj meg két lovat megülni egyszerre. Először csinálj meg egy diplomát, helyezkedj el végzés után, tapasztald meg, hogy szereted-e csinálni, s csak akkor próbálj emellé mást, ha úgy érzed, váltanod kell. Sajnos már most döntened kell, mert mind a három pályához másfajta dolgokra kell már most ráhajtanod, hogy legyen esélyed a felvételin.
2018. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen ez igy van, koszonom a valaszaid
2018. nov. 11. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!