Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki matematikát...

Hogyan álljak neki matematikát tanulni?

Figyelt kérdés

Világéletemben síkhülye voltam matekból, pedig gyakoroltam, nem is keveset...Örültem, hogy sikerült leérettségiznem belőle.

Most szeretném normálisan megtanulni, hátha sikerül, de fogalmam sincs, hogy hogyan álljak neki. Akár az általános iskolai anyagtól kezdve (felső tagozat).

Tanárt (most még) nem szeretnék fizetni.


Van valami jó könyv, ami érthetően magyaráz, akár gyerekeknek? Lassan 9 éve közelében sem voltam a matematikának, úgyhogy tényleg a 0-ról kezdem majd.


2018. nov. 13. 14:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy tanárral sokkal egyszerűbb lenne, de már járok angolból, és most így anyagilag megterhelő lenne még egyet fizetni.
2018. nov. 13. 14:54
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

easymaths.hu

mateking.hu

matekmindenkinek.hu

2018. nov. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Első körben érdemes lenne előszedni a régi matekkönyveket. Nem tudom, hogy mennyire vannak azok még meg.
2018. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

Obádovics J.Gyula: Matematika. Ebből magad tanulhatsz, nem kell tanár hozzá.

Azok az elektronikus sz(a)rok meg, amit föntebb ajánlottak, semmit nem érnek...

2018. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
61%

Nem árt ha vannak matematika könyvek otthon azokat olvasgatni és feladatokat megoldani benne.


A megoldott feladat lépéseihez komenteket írni hogy mi, miért történt, mit csináltunk. Színesekkel is érdemes dolgozni majd például a trigonometriánál, szögfüggvényeknél.

Sokkal jobban átfogod látni és megfogod szeretni mert érteni fogod hogy mit csinálsz! Nem egy katyvasz lesz.

2018. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tippeket! :-)
2018. nov. 14. 19:18
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azért pontoztak le, mert nem vágják, hogy azok az oldalak azért szarok, mert nem adnak igazi tudást. Csak annyit, hogy atmenj ZH-n/vizsgán és utána elfelejtsd egy életre az egészet. :D
2018. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem buták, csak magukra vették, mert nekik segített a vizsgán és a ZH-n.
2018. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én ajánlottam azokat az elektronikus oldalakat. Nekem megvan az Obadovics könyv, de én abból nem tudok tanulni, pedig próbáltam. Sokkal jobbak és hatékonyabbak azok az oldalak, amiket írtam. És igen, kb minden ZH-m és vizsgám sikerült úgy, hogy csak azokból készültem. Én amúgy se vagyok jó matekból, azzal a fos könyvvel esélyem nem lett volna az egyetemi matekot teljesíteni. Azért mert Ti leragadtatok a Kádar rendszeri eszközöknél, még nem kell hőbörögni, mert más halad a korral és hatékonyabban tanul.

A matekot kb minden olyan egyetemista utálja, aki nem matek szakon van. Mert arra való, hogy kiszórják az embereket azon az ürügyön, hogy "fejleszti a logikát".

2018. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem, a gondolkodás mód amit a matematikán keresztül el tudunk sajátítani, azt a hétköznapi életünkben lévő döntéseinkre is kihathat. Mivel ha az agyunk hozzá van szokva a minden napi gondolkodáshoz, akkor ha valami probléma adódik az életben, akkor azonnal kapcsol az agyunk és elkezd gondolkodni, és mivel edzve van az agyunk - a matekon keresztül például - , akkor gyorsabban, hatékonyabban tudhatunk problémákat megoldani a való életünkben is. (én legalábbis ezt tapasztaltam)

Ne mondjunk már ilyeneket, hogy a matekos tantárgyak semmire sem valók, mert ez nem igaz...


Fogom a fejem mikor valaki ilyeneket mond: "miért nem gondolkodni tanítanak meg?", "kreatív gondolkodást kéne tanítani, nem pedig a vektorokat", "konfliktus-kezelest kéne tanítani az embereknek, a sok hülye matek helyett".

Nem vágják, ha rendesen elmélyülnének a diákok a matekban akkor ezeket a skilleket idővel megkapnák mellé.


Bocs a topic váltásért, csak nem jó látni hogy ez a "matek csak egy szóró tárgy" tendencia terjed mindenhol.


(Mellesleg, vért pisilne minden diák, ha valóban olyan számonkérések lennének, ami a diák kreativitására és gondolkodására menne rá. Szóval inkább örüljenek, hogy ezzeket a dolgokat egyedül otthon el tudják sajátítani, para vizsgák nélkül.)

2018. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!