Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy melyiket preferálják jobban a fejlesztő cégek,illetve melyikkel lehet jobban feljebb lépni a ranglétrán? Na meg persze melyik lenne a nehezebb?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2018. nov. 18. 00:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Senki nem nézi le a mérnökinfot... Én csak azt mondom, hogy a programtervezőn nagyon erős matematika, algebra van, ami magas szintű programozáshoz elengedhetetlen. Pl. amikor egy játék alá engine-t készít az ember vagy hasonló. Mezei programozóként tényleg mindegy, hogy mérnök végzettségű az ember vagy programtervező, mert oda nem kell kimaxolt tudás.
2018. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
35%

11-es

"Mezei programozóként tényleg mindegy, hogy mérnök végzettségű az ember vagy programtervező, mert oda nem kell kimaxolt tudás."

-> "nem mezei" programozóként pedig ott van a szakirányon szerzett tudás, amit azért szedsz fel, hogy speciálisan azzal a területtel elkezdhess foglalkozni...


7-es

speciel ELTE-re és BME-re is jártam és véletlenül pont egy évtizede dolgozom mindkét egyetemről kikerültekkel, ennek tükrében nem az én ("BME-s") véleményem az elfogult, hanem pont a tied..



"Magyarul: megtanulsz helyesen programozni."

-> Nyugodt lehetsz, bármelyik másik egyetemen (is) megtanítanak "helyesen" programozni. Ha ELTE-n a "helyesség" matematikai feltételek teljesülését jelenti, BME-n megfogalmazott követemények teljesítését, BCE-n pedig üzleti igények kiszolgálását. Három egyetem három nézőponttal, egyik sem rossz, mindnek megvan a maga helye az iparban, akármit is szedsz vasárnap délutánonként...


"Ahogyan a MIT-en, Stanfordon, Harvardon is..."

"Egyébként az általad lenézett "akadémiai nyelvek" (gondolom itt a LISP-re gondolsz) nagyon jó alapokat adnak a programozáshoz, amúgy is jön fel a funkcionális programozás mint a talajvíz (nem véletlenül)."

-> Nemcsak a LISP-re gondoltam... De attól mert a ELTE-hez hasonlóan a Stanfordon emeleltt mondjuk még ADA-t és B nyelvet tanulsz, még nem kell hanyatt esni, teljesen más célra szolgál az ottani képzésben. Megjegyzem funkcionális nyelveket is oktatnak BME-n, csak épp nem Haskell-t, hanem Erlang-ot, Smalltalk-ot és Scala-t.

Ha némni fogalmad lenne az itteni képzés struktúrákról tudnád, hogy egyik itteni képzés sem feleltethető meg az ottani Computer Science vagy Computer Engineer szakoknak, így nem csoda, hogy itt mást tanítanak és mivel teljesen más célt is szolgál, egyáltalán nem biztos, hogy az összehasonlíthatós érvelésednek itt van alapja...


"Persze, hiszen a Machine Learning, AI, Deep Learning stb. gyakorlatilag puszta matematika, de biztosan köszönőviszonyban sem áll a piacon használt technológiákkal. LOL"

-> Nem hinném, hogy egy percig is komolyan elgondolkodtál volna az állításomról. Egy szóval sem írtam, hogy a matek nem fontos (tanulj meg mondatot értelmezni). Arra utaltam (amit elmulasztottál magadtól kikövetkeztetni, de sebaj, gyengébbeknek segítek), hogy mondjuk egy helyességbizonyításra és programtranszformációkra nem feltétlenül van szükséged, hogy implementálj egy REST service-t. Mellesleg mivel pont Data science az egyik terület ahol dolgozom, megnyugtatlak, bőven kap egy BME-s egyetemista is elég matematikai alapot hozzá.

És bár az analízis oktatás valóban erősebb az ELTE-n (A szakirányon), mint a BME-n, a diszkrét matek vonal infó szakon nyomába sem ér a BME-s színvonalnak (ELTE-n pl. még a kombopt/matroidelmélet sem része a közös tárgyaknak így ha már legalább összehasonlítgatod a tanteveket, legalább tehetnéd korrekten, alaposan, felkészülten és legfőbbképpen ELFOGULATLANUL!!!).

2018. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

69% köszönjük a pontosítást. Szerintem a Kérdező is ilyesmi válaszra volt kíváncsi.


Akkor alapvetően, ha valaki machine learningre szeretne szakosodni, melyik egyetemet és milyen szakot ajánlasz?

2018. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Akkor alapvetően, ha valaki machine learningre szeretne szakosodni, melyik egyetemet és milyen szakot ajánlasz?"


-> Ha Machine learning érdekel, akkor BME-VIK és ELTE-IK közül nagyjából mindegy melyiket választod (előbbinek van két ide vágó szakiránya - az jó sok tárgy, utóbbinak pedig egy ide vágó sávja), ugyanis mindkettő ad annyi matematikai alapot, hogy elkezd és hozzá tanulj (persze mindkettőn bőven tanulsz olyat, ami nem kell majd ehhez, de máshoz jó lehet még)...


Viszont ha igazán a mélyébe szeretnél látni, és már előre tudod, hogy ezt szeretnéd kutatni, akkor vagy mindenképpen egy PHD-t (akármelyik előbbi szakon), vagy eleve egy matek szakot ajánlanék ehhez (ilyen szempontból viszony az ELTE-TTK-t valamivel jobbnak tartom mint a BME-TTK-t), bár matek szakon nem igazán fogod felszedni az informatikai tananyagot..

2018. nov. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. A papír csak az ajtóig kísér, onnantól rajtad áll, hogy bizonyíts!
2018. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!