Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építőmérnök, gépészmérnök...

Építőmérnök, gépészmérnök vagy villamosmérnök?

Figyelt kérdés

1. Leginkább az építőmérnöki vonz, de sokszor hallom hogy az építőiparban nem bisztos hogy el tudok majd helyezkedni. Melyek azok a specializációk amikkel viszonylag könnyebb munkát találni? Tapasztalatok érdekelnének nagyon az álláskereséssel kapcsolatban

2. Ha a fizika, matek, kémia, tervezés érdekel, melyik más mérnökszakot érdemes még megnéznem? Villany vagy gépész?



2018. nov. 20. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Klasszikus mérnöki szakokkal, mint ez a három, nem lesz hiányod munkában. Szóval biztos, hogy el fogsz tudni helyezkedni építőként is, csak szarul leszel fizetve. Gépészként viszont nagyon jó pénzt lehet keresni, villannyal meg még kicsit többet is. Alapvetően azt válaszd, amelyik jobban érdekel, mert anélkül szenvedés lesz az egész egyetem, utána meg pláne.
2018. nov. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Villamosmérnöki és az informatikai területek ajánlottak. Gépészmérnökből van már elég, néhány év és telítődik a szakma. Építőmérnökből bár hiány van most is, sajnos az építőipar elég rosszul fizet.
2018. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
2. válaszoló nincs tisztában a dolgokkal. Gépészmérnököt hallottam már jollyjoker szaknak ís hívni annyi fele specializálódhatsz.
2018. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kvkamilla ***** válasza:
96%
Elmehetsz alapszakra gépésznek ha az vonz és később ha szeretnél még mesterre mehetsz villamosmérnöknek. Tesóm is így csinálta.
2018. nov. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kvkamilla ***** válasza:
95%
Ja és elég jól keres vele, de ő Budapesten dolgozik. Igaz, nem mindig azt csinálja amit tanult, de a papír miatt ígyis sokat keres. Csak ajánlani tudom, szerintem még mindig az egyik legkeresettebb szakma, annak ellenére, hogy van jó pár. Ők is keresnek jelenleg is gépészmérnököket a céghez. Viszont a nyelv elengedhetetlen, az angolt nagyon kell vágnod. Neki 5 körös állásinterjú volt, volt hogy olasz férfival kellett angolul beszélnie. De szerencsére felvették. (közép fokú nyelvvizsgája van, de ő elég gyakran használja,szerintem van már felsőfokon is) előző válaszoló vagyok
2018. nov. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Építővel is lesz munkád, ahogy előttem is írták. Nem ez a gond vele, hanem az, hogy a fizetésekhez képest, nagyon sokat kell tanulni. Elég kemény. De mégis azt mondom, hogy ha ez érdekel, akkor ezt válaszd! A többi is nehéz szak, nem éri meg pusztán a fizetések miatt csinálni őket...
2018. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Fizetés és munkakörülmènyek alapján nálam 1.villamos 2.gépész 3. Építő lenne.
2018. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%

"2. válaszoló nincs tisztában a dolgokkal. Gépészmérnököt hallottam már jollyjoker szaknak ís hívni annyi fele specializálódhatsz."


Elég nagy szűklátókörűségre utal, ha pusztán hallomásból teszel valótlan kijelentést. Ha lenne fogalmad a műszaki világról és az ipari mérnöki tevékenységről, akkor nem írnál ilyeneket.

Másrészt, ha valakiben csak az van, hogy melyik fizet jobban, és aszerint választ, az alapjában véve is helytelen gondolkodásmódra vall. Az iparban egyébként sincs szükség ilyenekre. A gépészmérnöki területre is igaz ez, olyanokra van szükség, akik egyedi gondolkodásmóddal , kreativitással bírnak, és életük beteljesedését látják a szakmában.

A kényszerből való pályaválasztás -ahogy számtalan korábbi tapasztalat is mutatja- nem vezet jó eredményre, és ez namcsak az egyetemi évek során, de a később a munkavégzés hatékonyságában is meglátszik (ha egyáltalán eljut odáig az illető).

A gépészmérnöki területen is igazából a "jó gépészmérnökre" van szükség, nem pedig a diplomás gépészmérnökre, de ezt sajnos sokan nem tudják felfogni.


Végül pedig, bármelyik mérnöki képzést is választja majd a kérdező, nem foghat mellé. Viszont a választás alapját kell képezze, hogy műszaki érdeklődése milyen irányulttságú. Jó gépészmérnök ugyanis csak abból lesz, akinek a műszaki érzéke is olyan, és rálát az ipari problémákra nemcsak elméletben, de gyakorlati vonatkozásban is.

2018. nov. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!