Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor érdemes póthétre menni...

Mikor érdemes póthétre menni VIK-en?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok, villamosmérnök; nem volt még rendesen időm, hogy kitapasztaljam, hogy egy zh mennyit ad bele a félvégi jegybe. Eddig a számtud, analízis, fizika zh-im mind 60-70% között voltak. Semmiből nincs bukott zh-m. Ilyenkor örüljek, és inkább készüljek vizsgára, vagy próbáljak mondjuk egy analízis zh-t kijavítani jobbra?

2018. nov. 20. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha megvan a zh, akkor ne menj pótolni, mert akár ronthatsz is. Csak akkor érdemes menni, ha tudod, hogy valami banális hülyeségen rontottad el, és pótláson már menni fog. Sokszor a pótzh feladatsorok nehezebbek is, mint az eredetik, ezt érdemes belekalkulálni.


Én szintén BME-s vagyok, most másodéves, igaz nem a VIK-en. Eddig egyszer próbáltam így javítani egy matek zh-t, ami 14 pontos lett a 20-ból, de nagyon szerettem volna 5-öst kapni, és úgy gondoltam, hogy menni fog. El is mentem, és pontosan ugyanúgy 14 pontot értem el, mint eredetileg, hát azóta nem nagyon javítgattam. :)

2018. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igazából mindig valami olyasmit rontottam el, amit amúgy tudtam volna.

De nincs rá garancia, hogy nem csinálok más hibát legközelebb, ezért nem tudom, hogy így mennyire érné meg.

2018. nov. 20. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Analizisbol szerintem a pot zh mindig (ezelott minden evben) nehezebb volt a sima zh-nal, szoval szerintem nem erdemes, en a vizsga keszulnek, ami szinten sokkal nehezebb mint egy sima zh. Esetleg elkezdenek jelek 1re tanulni, mert azt sosem lehet koran kezdeni :D (addig mindenbol otos voltam, abbol 3as lettem)
2018. nov. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sem érdemes, a 60-70% jó eredménynek is számít. Egyébként az év végi jegy a legtöbbször úgy van számolva, hogy 40%-ban számít a zh eredmény és 60%-ban a vizsga.
2018. nov. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

A legtöbb esetben felesleges kijavítani egy ZH-t. Több ok is van erre!

1: Mi van, ha a pótZH-n nehezebb a feladatsor (ez kb majdnem mindig így van) és elszúrod aztán bukó lesz belőle? Akkor pótpót lesz, ami még ennél is nehezebb. Ne hazárdírozz, ha megvan az aláírásod, akkor azt úgy kell hagyni.

2: Ha vizsgás a tárgy, akkor úgy is az számít leginkább, azon kell odatenned magad. Analízisből ha jó jegyet(4-5) szeretnél, úgy is szóbelizned kell érte nincs mese.

3: Jól látod, inkább készülj a többi tárgyra, vizsgára, időt kell nyerni. Ha jól csinálod, akár az első vizsgahéten le fogsz tudni tenni 2 vizsgát (például fizika, matek, de igazából egy digit is simán beleférhet még) a karácsonyi időszak pedig tényleg a pihenésről szólhat. Második félévhez hidd el jól fog jönni ha kipihenten kezded :) Ha szabad lesz a januárod nagyobb része, akkor el is kezdhetsz Jelekezni, sosem árt!


Az egyetem egy része arról szól, hogy időmilliomos legyél. Ha jól beosztod az időd és energiád, akkor relatív könnyen el tudod végezni (természetesen az is nagyban számít, hogy az illető mennyire képes érteni a tárgyakat, de a megértés is visszavezethető arra, hogy ki mennyi időt kell rászánjon egy adott tananyag elsajátításához)


TL;DR: Készülj a vizsgákra, csináld a prog beadandót, örülj neki, hogy jól megy a félév, ne kockáztasd az aláírásod!

2018. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg úgy tervezem, hogy felveszem a digitet első napra. Számtudot meg januárra valamikorra, hogy szünetben tudjak rá készülni. Analízis meg fizikát nem igazán tudom még, hogy oldjam meg.
2018. nov. 23. 15:34
 7/8 A kérdező kommentje:

Prog beadandót meg most a hétvégén fejezem be.

Köszönöm egyébként a válaszokat!:)

2018. nov. 23. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Analízisből vizsgával akár ötös is lehetsz, be se számít a zh eredmény, ha 5-ös a vizsga. Fizika a legkönnyebb szerintem, legalábbis az kiszámítható. Digitből mindenképpen érdemes az első vizsgára jelentkezni. Számtud könnyebb, mint beharangozzák, de érdemes tudni a bizonyításokat is.

Visszatérve a kérdésre: Az elején én is ezen voltam, hogy menjek-e javítani a jobb jegyért, vagy mert igazságtalannak éreztem a pontot. De rájöttem nem éri meg. Számtudot mentem javítani, mert ott aláírást nem lehetett elveszteni. 30 pontot 35-re javítottam (először csak 30 volt, de megtekintésen reklamáltam). Hát a vizsgáztatót ez nem igazán érdekelte a jegyadásnál. Elmondtam a tételeket, bizonyítást nemigen tudtam: közepes. Ennyi.

Későbbi félévekben már meg se fordult a fejemben egy sikeres zh-nál se, kivéve, ha nem volt vesztenivalóm, ilyen egyszer volt. Ez nem középsuli, itt a lényeg, hogy tanulj, és ne bukj meg! (De tanulj!...)

2018. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!