Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van a tanévre diákigazolvány...

Van a tanévre diákigazolvány matricám, de ott akarom hagyni a szakomat, használhatom a második félévben a diákot?

Figyelt kérdés
A 2018-2019-es tanévre megkaptam a diákigazolványra a matricám (egyetemista vagyok). Viszont a karomon belül jövő szeptembertől át szeretnék menni egy másik szakra.Ha kiiratkozom az egyetemről, akkor a mostani második félévben tudom használni a diákigazolványom, vagy leveszik a matricát? Vagy ha passziváltatok, és év végén kiiratkozom, akkor rajta hagyják a matricát jövő októberig?

2018. nov. 24. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nézd meg újra azt a matricát, mert egyetemeken egy félévre szóló matricát szoktak adni, valószínűleg rajta lesz, hogy "1.félév", és ez március 31-ig érvényes.

2. Ha kiiratkozol, akkor nem a matricát veszik le, hanem a diákigazolványt szedik be, és hogy ne "érjen kár" adnak helyette egy igazolást, amivel még a fenti határidőig(március 31) még használhatod a diák kedvezményeket pl a közlekedésben.

3. Passziváltatás esetén egyszerűen csak nem kapsz "2. féléves" matricát, így megint csak március 31-ig tudod használni a diákigazolványt az "1. féléves" matricával.

2018. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Félévre kapsz csak matricát az egyetemeken. A jelenlegit pl. csak március 31-ig érvényes, a következő félévi pedig október 31-ig. Ha most kiiratkozol, akkor nem veszik vissza a matricát. Nálunk a diákot sem szedik be, de ha igen mond h elvesztetted és kész.
2018. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 24. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!