Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Testnevelés órán kötelezhetnek...

Testnevelés órán kötelezhetnek a hajam összefogására ha ez a házirendben nincs feltüntetve?

Figyelt kérdés

Ugyebár a házirend az iskolai szabályzatot foglalja össze aminek teljes verzióját mindenki számára elérhetővé kell tenni, ha ebben nincs megfogalmazva hogy testnevelés órán hajgumival kell összefogni a hajam kényszeríthet a tanár? Akár plusz feladattal is? (Most lett új tesitanár és személyes okok miatt nem fogom össze)

17/L



2018. nov. 25. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem kötelezhet, de ha makacskodsz meg arcoskodsz és előadod a ki-ha-én-nem királykisasszonyt, akkor ne csodálkozz, ha szívatni fog.

Egyébként meg miért jó az neked, ha beleizzadsz, aztán úgy vagy egész nap csatakosan?

2018. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Kötelezni nem kötelezhetne. Persze neki is megvannak a szabályai. Egészen addig, míg nem zavar a feladat elvégzésében. En is kiengedett hajjal tesiztem (pedig rosszú a hajam). Ha olyan feladat volt, akkor egyszerűen gyorsan "feltekertem" a fejem tetejére. (Hajgumi nélkül is úgy maradt.)
2018. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 chtt ***** válasza:
46%
Van iskolai házirend, és van tanórai házirend. Amennyire én tudom, a kémia órák rendje sincs benne a házirendben, a kémiatanár első órán mégis egész oldalt írat arról, hogyan s mit. A tesi veszélyes üzem, egyetlen rossz mozdulatból is lehet baj (még akkor is, ha most ezeren be fogják írni, hogy ők is kibontott hajjal tesiztek, és soha semmi bajuk nem lett - örüljenek neki:) - miért kellene ezt vállalnia a tesitanárnak? Mi bajod lesz, ha összefogod a hajad? Nem kényszeríthet, de ha meg tudja indokolni, miért kéri, kötelezhet rá.
2018. nov. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 chtt ***** válasza:
46%
Látom, nem tetszik az igazság. :) Nem baj, egyszer majd a lepontozók is lesznek felelősek másokért, s roppant mód odáig lesznek, ha valaki megkérdőjelezi a szavukat.
2018. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Igen.

A házirend nem tér ki mindenre, ami a józan ész alapján evidens (kellene, hogy legyen)

2018. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nemaRendőrség ***** válasza:
53%

Nekünk minden év első testnevelés órája tűz és balesetvédelmi oktatás volt.

Óra, nyaklánc stb ékszer tilos, lányoknak és hosszú hajú fiúknak hajgumi. Be kellett írni az ellenőrző végébe hogy elfogadtuk

2018. nov. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Kérdezőnek: jobban teszed ha összefogod egyrészt a biztonságod érdekében, másrészt a tanárral való kapcsolatod érdekében. Ugyan szó szerint valószínűleg nincs a házirendben, de ha nem fogod össze a hajad (ahogy tesiórán illene) akkor elképzelhető hogy szívatni fog. Nézd, ezt el kell fogadni, ő értetek a felelős.


Lepontozósaknak: nem értem hogy miért pontozzátok le a válaszokat amikor az igazat írják bennük

2018. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem tök mindegy; egyébként lehet, hogy nem kéne kivívni a haragját. Meg pl nemtom nálunk le volt-e írva; de valami tigrisbukfencet talán vagy valamit osztálytársam ilyen nagy lógós karika fülbevalóval csinált; ja amúgy asszem azt mondták, az ilyeneket sebtapasszal vagy valamivel ragasszuk le, mielőtt tesióra lesz; de osztálytársam nem tenne, és ilyen biztonsági záras(?) fülbevalója volt, szóval kijött a füléből, de nem szakadt ki, mert van bele ilyen biztonsági cucc építve, ami azt tudja, hogyha gyorsan rántódik ki a füléből a fülbevaló, akkor nem tépődik, hanem gyorsan szétkapcsolódik a fülbevaló, így nem esik baja a fülének, tehát nem történt baj:)
2018. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!