Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek-e arra, hogy...

Kötelezhetnek-e arra, hogy gyógytesire járjak?

Figyelt kérdés
Ehhez az egészhez se energiám, se kedvem nincsen. Gyűlölök odajárni.. Tavalyi év folyamán meg is mondtam a tesitanárnak , hogy nem akarok járni, de ő azt mondta , hogy ezt nem én döntöm el ami szerintem tök nagy hülyeség mert senki nem megy be helyettem, nekem kell járni,és az én dolgom ha ebből nagyobb problémám lesz.Iskolakezdés után pár hónappal később mentem ortopédiára, azért is nem hisztiztem mert úgy voltam vele , hogy kibírom már ezt a picit. Viszont az orvos kitalálta hogy még járjak idén is(hozzáteszem 5 éve járok, szóval 5év ndm használt +1 mivel lenne jobb..) Biztos vagyok abban , hogy plusz egy évet nem fogok kibírni. Szüleim se erőltetnék ezt az egészet , ők sem tudnak ez ügyben valamit tenni?

2016. aug. 31. 07:19
 1/2 anonim válasza:
45%
Esetleg a háziorvostól lehet felmentést kérni, ha jó fej, akkor ad.
2016. aug. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 chtt ***** válasza:
55%

Ha megfelelő indok nélkül ad, akkor nem jó fej, hanem lelkiismeretlen, de ez nem az én dolgom. Gondolom, elintézi majd az élet alóli felmentést is. :)


Amennyire én tudom, tesi jegyednek lennie kell, ha nem gyógytesi, akkor órai tesis. Ha a tesi órákon dolgozol és jegyet kapsz, akkor talán nem kötelezhetnek. A tesi tanárod biztos tudja. Ő azt is tudja (ill. biztos utána lehet kérdezősködni, akár a házi orvosnál is), hogy mi kell a teljes felmentéshez. Rémlik, hogy kategóriák vannak, mert az értekezleteken el szokott hangzani, hogy egyes, kettes, akárhanyas felmentése van X-nek vagy Y-nak, de hogy ez mit takar... az egyik a teljes, az biztos, olyankor nem kell jegy, csak "felmentve" van a bizidbe írva.

Ami pedig "az én dolgom" részt illeti, szívből kívánom, hogy ezt mondhasd majd nagypapa korodban is. (tapasztalatból tudom, ilyesmivel csak addig dobálózik könnyen az ember, amíg meg nem történik a baj)

Sok sikert!

:)

2016. aug. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!