Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre be tudok kerülni a...

Egyetemre be tudok kerülni a fizetős részére ha olyan 3-4 es tanuló vagyok? 18/L

Figyelt kérdés
Államira tudom hogy nem vennének fel. De fizetősre be lehet jutni ? Kb 1-1,5 év múlva lesz még a nyelvvizsgám. És elmagyarázná valaki ezeket a pontokat hogy hogy jön ki a felvételinél? :)

2018. nov. 27. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Mikor leszel végzős? A mostanit leírhatjuk, de ag változni fog.

Kétféle pontszámítás van, az egyik nézi a matek, magyar, töri, nyelv és természettudomány két évvégi jegyed illetve az érettségi tárgysid jegyeid. Mindezt %ban. Ez max 400 pont. Ehez junnek a plusz pontok.

Másik esetben két étettségi eredményed dulázással. Ez max 400. Ehez még jön a plusz pont.

2018. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindegy, milyen suliban vagy 3-4 körül, mert hatalmas különbségek vannak. Inkább tölts le egy érettségi feladatsort (olyan tárgyat, ami a kiszemelt egyetemen releváns), oldd meg, javítsd ki magadnak, és látni fogod, hogy hány pontot érnél el. A tanulmányi pontokat nem is feltétlen kell beszámíttatni.


Másrészt meg nem bekerülni nehéz, hanem bennmaradni. A BME-n a felvettek bő fele kihullik menet közben. Az ELTE matematikus szakán meg mindig alacsony szokott lenni a ponthatár, de amúgy a szak nagyon nehéz (vagy legalábbis pár évvel ezelőttig így volt). Oda valószínűleg államira is felvennének, ha el tudod végezni a négy alapműveletet, de mire mész vele?

2018. nov. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most vagyok végzős... fizetősre is nehéz bejutni ?
2018. nov. 27. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

Van ahol államira sem nehéz bekerülni, mert alacsonyak a ponthatárok. Van ahová fizetősre is nehéz.

Mivel nincs nyelvizsgád, arra nincd pluszpont. De a jelenlegi felvételihez nem kötelező a nyelvvizsga!

Van esélyed bekerülni. Jó érettségivel és duplázással (főleg).

De milyen szakon gondolkozól? Vagy milyen irányba? Emelted lesz, mert ha nem, az elégge leszőkíti a lehetőségek körét!

2018. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem lesz emeltem se sajnos.. gazdasági vonalon gondolkozom.. matekból is 2 , 3 vagyok... de valahogy megcsinálnam ha bejutnék
2018. nov. 27. 16:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Gyakori, hogy a fizetősön magasabb a ponthatár ugyanazon a szakon ugyanazon intézményben, mint az államin. Nem tudom, mi az oka... De a különböző egyetemek/főiskolák között hatalmas a különbség, a vidékiekre sokkal könnyebb bekerülni - csak persze az oktatás szintje is annyival rosszabb. Lehet, hogy jobban jársz, ha érettségi után egy évig dolgozol, meg nyelvet tanulsz, esetleg matekot is, és csinálsz egy-két nyelvvizsgát, meg egy jobb matek érettségit, vagy akár szintemelőt valamilyen tárgyból.

2018. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Középsulis matek 2-essel egyetemen labdába se rúgsz. Persze megpróbálhatod, de ilyen tanulmányi eredményekkel én nem javaslom az egyetemet. Ahogy írták előttem is sok helyen a fizetősnek magasabb a ponthatára. Nyilván az oda menők vállalják, hogy fizetnek, aztán húznak külföldre. Ha diákhitelből csinálják, akkor egy brit vagy svájci, stb fizetéssel hamar visszafizethetik azt a kb 2,5-3 millió forintot.

Budapesti egyetemekre nehezebb bejutni, persze vannak gyengébbek is, de én azért egyértelműen nem húznám le egy mondattal a vidéki egyetemeket. Ott is lehet tanulni azért...

2018. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!