Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki a mateknak?...

Hogyan álljak neki a mateknak? Fontos!

Figyelt kérdés

Tehát jól sikerült az érettségim, lett 404 pontom és ezzel bejutok egy közigazgatási szakra valószínűleg.

Az a probléma, hogy dupláztam és a matekom nem számít így, az csak 3-as lett. Ergo hülye vagyok matekból, csak józan paraszti ésszel számoltam ki mindent.

Gondoltam hogy most nyáron meg kéne tanulni a középiskolás matek alapjait, mert nem akarok ott kibukni ez miatt.

Ti hogyan állnátok neki? Van esetleg valami jó könyv ami részletesen és érthetően elmagyarázza témakörönként az anyagot?

Tanárra sajnos nincs pénzem, a szüleimtől ilyenre meg nem akarok kérni, mert ugye én nem tanultam meg gimiben.. :S

köszi a tippeket, ha van. :D


2010. jún. 26. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Miért nem tanultad meg suliidőben? Akkor kellett volna figyelned.
2010. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, sokat segítettél. :D
2010. jún. 26. 20:57
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Kérj meg egy jó matekost a volt osztályodból, hogy magyarázza el neked! Ha nem találsz ilyet, akkor mégis marad a tanár.
2010. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké, akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy ki tud ajánlani jó matekkönyvet? :)
2010. jún. 26. 21:06
 5/14 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Az meg az én hibám hogy a "közigazgatási szak" nem sokat mond nekem, de az a tanácsom (bár sokan le fognak hurrogni) hogy NE a középiskolás matekot ismételd (ha ez jó kifejezés) ne azt gyakorold, mert sok-sok témakör soha többet nem fog előjönni.

Annak nézz utána, hogy milyen fajta matek-témakörök megértése kell majd neked, és azoknak állj neki alapszinten úgy hogy könyvtárból és netről keresel tanulnivalót. (Sok matek-szakkönyv van a könyvtárakban, pláne a felsőoktatási és egyéb szakmai könyvtárakban, ahová nagyon olcsón beiratkozhatsz.)

Ha valami példa konkrétan nem megy, akkor itt a GYK-n kérdezz rá.

2010. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mintha magamat látnám =). Világéletemben hülye voltam matekból =). A középiskolát végig kettes eredménnyel vittem végig, egyszer úgy, hogy 11-ikben, egész évben más jegyem nem volt!!! Se egy hármas, négyes, ötös, se egy egyes =). Érettségin én is a józan paraszti eszemet használtam, aztán 3-as lett, 44%-al. Egyetemen, a szakomon csak 3 matekos tárgy volt: matek I., matek II., valószínűségszámítás. Persze még ott vannak azok a tárgyak amik megkövetelik a matektudást, de kimondottan matekos tárgy csak ez a 3 volt. Nálunk (Miskolc) még van matek szigorlat is =).


Szóval, elég kemény lesz ez a dolog, tudtam előre, ismerve a matek képességeimet, és a matek előadáson leadott anyag nekem csak halandzsa volt. Aztán valami csoda folytán a két zh-t sikerült megírnom kettesre (második zh póton lett meg, jártam különtanárhoz), kaptam aláírást, elmentem karácsony előtt vizsgázni, megbuktam mint a huzat =). Elmentem januárban, ott sikerült a kettes. Matek 2-ből is voltak problémáim, megint jártam matektanárhoz, első zh ennek ellenére sikertelen lett. Második zh-ra rengeteget tanultam, egyhuzamban 42 órán voltam ébren, egész éjszaka matekoztam. 3 pont kellett volna a ketteshez... Nagyon magam alatt voltam, de tankörtársaim (két lány) nem hagyták, hogy feladjam, skype-on tartottak matek korrepetálást pót zh előtti hétvégén nekem meg egy másik srácnak. Egyikük csak azért ült be pót zh-ra "javítás" céljából, hogy ha kell a segítség nekünk, srácoknak, akkor tudjon segíteni nekünk. Lehetett rontani, szóval hatalmas kockázatot vállalt! Aztán van egy kedves jelenet a pót zh-ról: nem tudtam a körintegrálos feladatot, kis papírcetlire (S.O.S lap) felírtam hogy "körintegrál???", majd küldtem balra. 5 perc múlva még semmi. Várok még 5 percet, semmi, pisszegek, bekussoltatnak a lányok, hogy várjak már =). A4-es lapon 3 feladat komplett kidolgozását küldik nekem =). Szépen leírtam, majd küldtem tovább a mellettem ülő srácnak, akivel korrepetáltak minket. Végül happy end lett, nekünk meglett az aláírásunk, így a gyakorlati jegyünk (kettes), lányok meg nagyon durván javítottak matekból =). kettesről négyesre =).


Matek szigorlatra tanár segítéségével készültem fel, meg persze összeültünk többen, együtt tanultunk, skype-on megint ment a korrepetálás. 3-as matek szigorlat!!! =). Mondjuk rengeteg régi szigorlati vizsgasoron gyakoroltunk, a tanár meg ezeket véletlenszerűen dobálta vissza, persze volt új, ismeretlen feladat, de a 9 feladatból 6-al már találkoztam.


Valszám meg hát, az kemény volt... Volt elméleti kérdés is, ha nem szereztél itt legalább 4 pontot, érvénytelen a zh... Általában már itt elbuktam, hiába tudtam számolni. Ha meg esetleg tudtam az elméletet, akkor meg a számolást csesztem el, szóval a vége az lett, hogy alpóton, karácsony előtt pedáloztam az aláírásért. Nagy nehezen sikerült ott akkor összehozni egy ketteskét, így meglett a tárgy, mert gyakorlati jegyes volt csak.


Ami tippet tudok adni. Tanár mindenképp (én a középiskolámba jártam vissza). Ha van lehetőséged rá, igényeld meg a szociális támogatást az egyetemtől, vagy a helyi önkormányzattól a Bursa Hungarica-t. Tanárt ezekből tudod finanszírozni. Könyvnek egy amolyan "matematikai bibliát" ajánlok: Obádovics J. Gyula - Matematika. Elég vaskos könyv, 815 oldal, én internetről töltöttem le e-book-ként. Hamar rájössz majd, hogy egyedül az egyetemet lehetetlen végigvinni, vagy ha lehetséges is, nagyon nehéz. Majd a baráti társaságoddal üljetek össze, és korrepetáljátok egymást. Szerezzetek matek zh-kat, vizsgasorokat felsőbb évesektől. Vagy a tanártól, nekünk adott mindig régebbieket. Azokon nagyon jól lehet gyakorolni. Ha középiskolában nem tanultad meg rendesen a matekot, nyáron sem fogod, nem fogod egyetemen sem... Bocsi, ez van, tapasztalatból beszélek. Egyetemen megtanulod, hogy "ennél így kell számolni, annál úgy". Nem fogod nagyon érteni a logikáját, viszont tudod, hogy mit kell csinálni, vagy legalább elkezdeni. Én így csináltam meg a matekot, nem egyedül, nem teljesen saját erőből, ez igaz, de a mai napig hálás vagyok nekik, és ezt, ha szóba jön, mindig megmondom nekik, de szerintük "erre vannak a barátok" =).

2010. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Csodálatos,egy szorgalams diák puskázásra,csalásra tanít ahelyett,hogy valódi tudásra ösztönözne.Gratulálok.

Vedd meg a studium generale kiadványait és a sárga matek feladatgyűjteményt kezdd el megoldani.1 témakört maximum 3 nap alatt hibátlanra lehet gyakorololni.Alig van évente 6 témakör,beszorzod néggyel,na hány nap alatt lehet megtanulni a középiskolás anyagot?Helyes válaszokat ide várok.

2010. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

első éves közgazdász hallgató vagyok, a középsulis középszintű matek édeskevés az itteni anyaghoz ... deriválás-integrálás stb, lényegében a középiskolai emelt matek + bővített változat :D

kegyetlen, egyetemi Gazdaságmatematikát olvasgass, vagy neten keress jegyzeteket, bár igaz nem magyarázza el a dolgokat, de legalább lesz némi rálátásod :)

ami középsulis matek, az az egyenletrendszerek, nekünk sok feladatban újra előjött, aki azt nemtudta lényegében nem tudott továbbhaladni a feladattal ...

2010. jún. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok bocsi, a közigazgatás helyett közgazdászt olvastam a kérdésedbe :D :S :D
2010. jún. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

21.52 vagyok.


Jaj, bocsánat, hogy nem írtam neki, hogy "ülj le egész nyáron matekozni!"


Kedves kérdező, amit írtam vedd semmisnek, bocsánatot kérek Tőled, hogy csúnya dolgokra, tippekre, trükkökre biztattalak, amikor ilyet nem is tettem. ZH-n valamit nem tudsz, ülj csendesen, és bukj meg! Másnak szúrja a szemét, ha segítséget kérsz attól, aki önzetlenül segítene Neked, még a bukást is bevállalva, csak azért, hogy Neked jobb legyen. Az ember ilyen barátokat minden bokorban tud szerezni! Amit írtam pénzszerzési lehetőséget, meg ne fogadd, mert esetleg lesz miből finanszírozni a matektanárt, a különórát, sőt, esetleg meg tudod venni a könyveket, amit egyetemen kérnek. Vagy esetleg szórakozásra tudod költeni, micsoda paráznaság! Egy kis önállóságod lenne anyagilag a szüleidtől, és nem kellene zsebpénzt kérned az ilyenekre! De inkább lógj rajtuk anyagilag, mert kényelmes. Többiekkel nehogy leülj tanulni, mert csupa hasznos dolgot tanulnál tőlük, és esetleg még jobban elmélyülne a kapcsolat köztetek! Fúj! Sajnálom, hogy ilyenekre tanítottalak! Az előttem válaszoló tökéletesen leírta, mit kell tenned. Vegyél matek könyvet nyáron, matekozz orrba-szájba egyedül 72 napig. Ebből a 72 napból nagy része sötétben tapogatózás lesz ugyan, de ne kérj segítséget senkitől, mert nem szabad, mert az másnak fáj, és még hozzászoksz, és emiatt egyetemen is azt fogod tenni.


23.41!

Köszi a gratulációt! Köszi az elismerést, hogy szorgalmas vagyok! Köszi, hogy rávilágítottál arra, mekkora egy bunkó paraszt vagyok, aki a kevés tapasztalatát adta át a kérdezőnek, és csalásra buzdítottam! Mert tényleg leírtam neki, hogy csalással bármit el tud érni! Nem jössz, és írsz ide, itt egy élet tört volna ketté, mert esetleg megfogadja a tanácsomat, és könnyebb lett volna az élete matekból az egyetemen! De jó, hogy jöttél!


A fene egye meg, de ironikus és cinikus tudok lenni néha =).

2010. jún. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!