Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikai rendszerüzemeltet...

Informatikai rendszerüzemeltető szakmával el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

+Mennyit lehet vele keresni?

(OKJ)



2018. dec. 2. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én is erre az OKJ-re akartam menni, de végül inkább egyetemre jöttem, mert:


Ezzel max a közszférában lehet elhelyezkedni garantált bérminimumért, ami nettó 120 000 ft.

2018. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, de ami ehhez legközelebb áll az a mérnökinfó az egyetemen, de tudtommal oda fizika érettségi kell. Na meg jónak kéne lennem matekból, az meg nem vagyok.


Ezért gondoltam erre. Vagy te mire jársz?

2018. dec. 3. 20:51
 3/19 anonim ***** válasza:

Üzemmérnök-informatikus BProf


Idén indult először. Nagyon kevés és lebutított matek van csak benne (én is nagyon rossz vagyok matekból), és gyakorlatorientált a képzés. Utolsó évet már egy cégnél kell elvégezni, így mikor kézhez kapod a diplomát már lesz 1 éves tapasztalatod. 2019 szeptemberétől kb minden egyetemen elindítják, ahol folyik informatikus képzés, idén csak 3 egyetemen indították (bme, óbudai, pannon). Én az óbudain vagyok, matekból csak alapozótárgyakat kellett felvenni, fizika meg csak 1 félévig van (3.5 hónap (szeptembertől december közepéig)).


[link]

2018. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ja és nem kell fizika érettségi.


Matek és informatika érettségi kell.


Én ezeket dupláztattam.

2018. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Még egy kis kiegészítés:

Újra tudsz érettségizni matekból, ha nagyon szar lett. Matek felkészüléshez easymaths.hu-t meg mateking.hu-t ajánlom, én 2-es voltam matekból a 4 év alatt és 61%-os (4-es) lett az érettségim. Infó érettségit is letehetsz, elég könnyű. Én emelteztem infóból, és kb 3 hetet készültem rá, és 1 ponton múlt az 5-ös. 6 hónap múlva lesz az érettségi, addig lazán fel tudsz készülni.


Szerintem ne szalaszd el ezt a lehetőséget, mert 2020-tól 1 emelt érettségi és egy nyelvvizsga kell majd a felsőoktatásba való jelentkezéshez.


Szóval a 2019-es képzésekre még bejuthatsz 2 közép érettségivel, nyelvvizsga nélkül. 280 pontot hozz össze, azzal bármelyik vidéki egyetem üzemmérnök-infós szakára bejuthatsz.

2018. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ez egész jól hangzik, angol nyelvvizsgám megvan, matek érettségi szerintem hármasra meglesz, infóból meg középfokúra megyek. Mindenképp az angolt és az infót duplázom.


Programozás is van egyébként ezen az üzemmérnök infós szakon?

2018. dec. 4. 13:09
 7/19 A kérdező kommentje:

Még így ebbe lett egy kis reményem, hogy sikerülne elvégezni.


Ahogy nézem hozzám a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusza lenne a legközelebb.

2018. dec. 4. 13:19
 8/19 anonim ***** válasza:

Itt a mintaterve a pannonnak:


[link]


Van elég sok programozás, de akár az üzemeltetés/rendszergazda felé is orientálódhatsz, ha azokat a tárgyakat veszed fel a kötelezően választhatók közül, vagy akár csak programozásra is, ha az jobban tetszik.

2018. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem, mivel a középsuliban itt egyáltalán nem tanultunk programozást és nem tudom mennyire menne így hogy a matek meg a fizika nagyon nem megy.
2018. dec. 4. 18:08
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi előről kezdtük az Óbudain a programozást (minden egyetemen előről kezdik). Szóval nem szükséges korábbi prog tudás, max előnyt ad az első hónapban. Én szakgimibe info tagozatra jártam, és itt az egyetemen 1 hónap alatt jutottunk el arra a szintre, mint a középsuliba 4 év alatt. Egyébként szerintem youtube tutorialokból simán teljesíthető 2-esre a gyakorlati ZH, előadás ZH-ra meg csak be kell magolni a kódokat, kb az is tudja teljesíteni, aki azt se érti mit csinál a kód. Vizsgán húzósabb, mert ott szóbeli van és meg kell győzni a tanárt, hogy érted is :/


Amúgy a rendszerüzemeltetős OKJ-n is van programozás.

2018. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!