Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez a FIDESZ miért emeli...

Ez a FIDESZ miért emeli jövőre az egyetemi minimum átlagát műszaki téren 3, 0-ra? Mi ez, PUBG, hogy szűkül míg a végén egy ember maradjon bent?

Figyelt kérdés

2018. dec. 5. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Hogy micsoda, kérem?
2018. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az hogy állam továbbra is támogasson 3,0-s átlsgot kell hogy elérjem hogy bent maradjak (idén ugye 2.75 az elvárt) mekkora baromság az egész
2018. dec. 5. 13:09
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nahát ez újdonság látszik, hogy ezer éve végeztem. Ez azt jelenti, hogy akinek nincs min 3-as átlaga azt átsorolják önköltségessé?
2018. dec. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen
2018. dec. 5. 13:30
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Nincs ezzel semmi baj. Az egyetemre tanulni kell menni és nem bulizni. Aki tanul annak jobb az átlaga, mint 3. Persze lehetnek olyan tárgyak amiket szinte lehetetlen 2 -esnél jobbra megcsinalni. De ha arra is tanulsz simán lehet. Ha mindent tudsz nem tud a tanár olyat kérdezni az anyagból, hogy rossz jegyet kapj.


Nem baj, ha kevesebben járnak majd egyetemre legalább nem kap mindenki diplomát és újra érni fog valamit a diploma, mert jelenleg minden agyhalott drogos megkapja. Ez megy az egyetemeken. Drogoznak, buliznak aztán sírnak, hogy rosszak a jegyeik nem sikerülnek a tárgyaik.


Kérdező, ha a 3 as átlagot nem tudod elérni akkor nem neked való az egyetem. Később a munkásba hogy akarsz 100% rá helytállni? Ott nem lesz olyan , hogy 2 esre csinálsz meg egy feladatot.

2018. dec. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Erről hol lehet olvasni? Csak azért érdekel, mert most van a 3. félévem. A mi szakunkon nincs átlagra vonatkozó előírás.

Ebben az esetben érinteni fog?

2018. dec. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

#1 és #3 vagyok és szólok, hogy bár mindketten 50%-osak vagyunk nem én vagyok #5.


"Ez megy az egyetemeken. Drogoznak, buliznak aztán sírnak, hogy rosszak a jegyeik nem sikerülnek a tárgyaik. Később a munkásba hogy akarsz 100% rá helytállni? Ott nem lesz olyan , hogy 2 esre csinálsz meg egy feladatot."


Ez tipikusan az egyetemet nem végzett proli hozzáállás. Jaja... drogozás, bulizás meg minden! Menj el MŰSZAKI főiskolára aztán majd meglátod.


Szerintem is teljesíthető a 3.0 átlag (nekem is megvolt annó), de ez a hozzáállás... na menj vissza az esztergához, oda jó leszel.

2018. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Azért emeli, mert a NER érdeke az, hogy minél kevesebben legyenek a felsőoktatásban. Orbán Viktor miniszterelnök urunk a Kossuth rádióban mondta még régebben, hogy túl sokan járnak egyetemre, és ez nem tetszik Neki. Szóval meg is lépték a megfelelő intézkedéseket: emelt érettségi és nyelvvizsga kell 2020-tól a felvételihez, valamint emelik az előírt súlyozott tanulmányi átlagot, amit el kell érni az állami finanszírozáshoz.


Viszont van egy kiskapu, amivel az átsorolást ki lehet játszani:


Minden évben jelentkezel a felvin oda, ahova most jársz, és ha eléred a ponthatárt, akkor nem sorolhatnak át. Elfogadtathatod az elvégzett krediteidet. 0 kredites tárgyakkal vannak bajok, mert azt újra fel kell venned, szóval azokat érdemes a képzés vége felé felvenni.

2018. dec. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Ezt én se hallottam korábban, de rákerestem:

[link]


Szerintem egyértelmű a céljuk. Még több pénzt kifacsarni az emberekből, jól tudják, hogy ezen nem fognak sokan felháborodni, max az egyetemisták. A köznép csak legyint, hogy "Mé' is fizetnék az adómból bukdácsoló egyetemistákat? Tanujjon, oszt nem ke' fizetni!"...


Műszaki szakokon, különösen a BME-n ez, főleg a későbbi 3,5 nagy pofon lesz. Ha az egyetemek nem akarnak elesni a fejpénzektől/támogatásoktól, akkor a színvonalat/elvárásokat is lejjebb adhatják, ami nem jó. Hozzáteszem, hogy a tandíjak összegével van a baj, ha olcsóbbak lennének a félévek, nem is feltétlenül lenne szükség ennyi ösztöndíjasra, szociális támogatás természetesen kell a rászorulóknak/hátrányos helyzetűeknek. Én pl támogatnám azt is, hogy a vidéki egyetemeken növeljék a férőhelyeket a bp-iek rovására. Ezzel sok mindenkit megkímélnének a hosszas utazásoktól, valamint a vidéki egyetemek színvonala, és presztizse!!!! is nőhetne. Sok bp-i egyetemen a képzés színvonala már így is leesett, mert nem ennyi hallgatóra tervezték az épületeket, valamint oktatóból is kevés van. A BME pl nem bírna el 500 villamosmérnököt évente, pedig annyi a hivatalos keret, jó ha 300-an végeznek belőlük. Oktató, laboreszköz, stb - ezekre sincs elég pénz. És el is jutottunk oda, hogy miért is bűzlik a hal...

2018. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Hát nem tudom, én is műszaki területen tanulok (gépészmérnök), most direkt rákerestem az egyetem szabályzatában. Most frissítették egy hónapja, de ez a rész változatlan benne:


"Az önköltséges képzési formára, illetve formáról történő átsorolás

[Az Nftv. 48. § (2) bekezdéshez és a Díjr. 29. §-ához]

24. §

(1) Az Egyetem, az Nftv-ben meghatározott esetekben önköltséges képzési formára sorolja át az

állami (rész)ösztöndíjas hallgatót.

(2) Az Egyetem az Nftv. 48. § (2) bekezdés alkalmazásában (két utolsó aktív félév átlagában legalább

18 kredit megszerzésén kívül) nem határoz meg ajánlott tanulmányi átlagot."

2018. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!