Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben hogyan kell...

Ebben az esetben hogyan kell hivatkozni? (szakdolgozat)

Figyelt kérdés

A szakdolgozatomban a szöveg végén szögletes zárójelben szoktam jelezni számmal, hogy a forrásjegyzékben melyik cikk az, amit felhasználtam [25]. Például így.

Ha szó szerint idézek valamit, idézőjellel, egy olyan forrásból, amire már korábban hivatkoztam, csak akkor a saját szavaimmal írtam le, akkor elég csak ezután is a számot odaírni, vagy a szó szerinti idézésre ilyen esetben más vonatkozik? (Pl. részletesebben leírni azt is melyik oldalon van az idézet vagy ilyesmi)


Illetve az lenne még a kérdésem, hogy (a szakdogám kémiai témájú) amikor leírom a módszereknél, hogy a gép milyen hullámhosszon mér és milyen reagenst használ, akkor kell hivatkoznom a gépkönyvre valahogy?


2018. dec. 5. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Műszaki témájú szakdolgozatban nem szokás a szó szerinti idézet és felesleges is. És kétszer szintén felesleges hivatkozni elég egyszer. Pl. leírod, hogy a mérési eljárás [xy] szakirodalomban megtalálható, így az alábbiakban aszerint foglalod össze azt.


A gépkönyvet is az irodalomjegyzék közé rakd be.

2018. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igazából egy fogalomról van szó, amit az a tanár írt le a könyvében, aki ott lesz a szakdoga védésen... meg ő a belső konzulensem is

2018. dec. 6. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ő a konzulens, miért nem őt kérdezed?
2018. dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!