Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek változhat még az...

Szerintetek változhat még az atlasz használat 2019ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2019ben történelemből szeretnek emelt erettsegit csinalni. Tudtommal már kronológiat nem tartalmazó atlaszt szabad csak használnunk.

Az lenne a kérdésem hogy akkor mit tartalmaz, megeri elvinni valamit letudun e belole olvasni?

Illetve mint kérdésemben írtam valtozhate meg ez esetleg felerik ésszel hogy nem a lexikalis tudásra kene alapozni a tudásunkat főleg tortenelembol és lehet majd kronologiat tartalmazó atlaszt használnunk?



2018. dec. 6. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugy volt hogy 2018 majusban se lehet mar kronologiasat hasznalni de aztan megis hasznalhattuk, szoval meg van remeny. De egyebkent ha nem lehet kronologiasat, egy sima atlasz mindenkepp legyen nalad. Evszamokat ki tudsz puskazni belole ha ugyes vagy es sokat segithet olyan kerdeseknel is hogy pl hol van barnakoszen stb stb. Szoval mindenkepp vigyel!!!
2018. dec. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2018 érettségiztem. Nekünk nem lehetett az első résznél amúgy sem használni atlaszt. De ezt ha jól tudom a feladatlap elején közlik is. A második résznél igazából meg nem volt rá szükség. Egy egy esszénél kapsz forrásokat, ha kell térkép részletet, a források pl törvények és keletkezési hely fel van tüntetve a forrás alatt. Arra kapsz pontot hogy hogy használod nem arra hogy hogy írsz ki mindent az atlaszból (rengeteg minden egyáltalán nem kell ami ott szerepel ezzel a helyet veszthetsz, ami amúgy is kicsi). Nem is kapsz a 3 eszére valami sok időt szóval a keresgélés nagyon nem is jöhet szóba (ha te vázlatot is szeretnél írni jól igényesen kiakarod dolgozni). Gondolom emeltre nem 0 tudással szeretnél menni a főbb események évszámát ismered egy egy csatát vagy jelentősebb törvényeket (itt inkább magyar részre gondolok). A rövid esszé egyetemes a hosszú magyar arra érdemesebb rámenni. Igazából a tér idő pontnál számít az álltad ismert kronológia nagyobb része az ott 2 pont. Igazából ha kinyitsz egy javítási útmutatót láthatod is hogy kronológiát csak az a rész tartalmaz. Nem lehetetlen évszámokat kértek tavaly sem. A kronológiát nem tartalmazó atlaszokban is van kronológia a térképeken illetve az egyik atlasz típusban hátul képekkel évszámok (ha felismered az eseményt tudod használni). Ezek alapján már használható annyira amennyire kell. Ha megnézed a tavalyi feladatsort igazából arra alapoz. Ha jól tudom kettő évszámot kért a teszt részében (hozzáteszem az egyik az atlaszban sem szerepelt szóval atlasszal vagy anélkül ezt buktam volna). Minden más lexikális jellegű volt, sok tipmix kérdés (ami szintén nem évszámos). Szóval nyugi szerintem semmit nem vesztesz vele és igen meg van az esélye hogy idén is meg lesz a kavar. Atlasz nélkül is meg lehet oldani az esszé részt, máshol meg úgy sem használhatod. Jó tanulást sok sikert kívánok az érettségihez :)
2018. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!