Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hogyan...

Egyetemisták, ti hogyan bírjátok ki napi 2000 ft-nál kevesebből?

Figyelt kérdés
Fővárosban élek, emiatt lehet, nekem kicsit többet kell kiadnom, de nem bírnám ki, ha gagyi, minőségtelen kajákat kéne ennem akár 1 nap, vagy ne ehetnék valami minőségibb helyen. Havi 65.000 ft-ot kapok otthonról kajára, ezt rengetegen sokallják, de tudom, hogy ennyi kell és szerencsére a szüleim is megértik és bírják finanszírozni.
2018. dec. 15. 14:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Tipikus troll kérdés.
2018. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Világosíts fel. Egy ebéd menü minimum 1000-1200 ft, és akkor még van 2-3 étkezés egy nap.
2018. dec. 15. 14:52
 3/25 anonim ***** válasza:
34%
Arra vagy büszke vagy gyenge vagy és anyuciék eltartanak? :D fura egy értékrended van. Én arra vagyok büszke, hogy én keresem meg azt, amit megeszek és én adok ajándékot a szüleimnek egyetem mellett. Mi abban a jó, hogy megmaradtál pelenkásnak? Meg is törlik a szádat evés után? Büfike is van?
2018. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%

varázsszó: diákmunka


amúgy meg, én főzök magamnak, ennél minőségibb nem nagyon van, és a reggeli-ebéd-vacsorám kijön 1000 forintból, pedig teljes kiőrlésű zsömlét eszem, sült sonkát, főtt tojást és zöldségeket is rakok a szendvicsembe, valamint minden nap van főtt étel. Igaz két napra főzök, hétfőre meg viszek otthonról, pénteken meg már otthon eszem.

2018. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Tipikus irigy kommentelő. Az, hogy jómodú a család, nem jelenti azt, hogy életképtelen lennék, sőt, így jobb szakember is lesz belőlem, mert több időt tudok a tanulmányaimra költeni. Magasabb szinten élek, mert például nem lennék képes egy kis szobába 2-3 másik emberrel együtt élni, 150 ft-os "söröket" inni, és konzerves kajákat enni. Ezzel nem hinném, hogy gond lenne.
2018. dec. 15. 14:56
 6/25 A kérdező kommentje:
A hármasnak ment.
2018. dec. 15. 14:56
 7/25 A kérdező kommentje:
Napi 1000 forintból? Csak a csirkemellfilé kg-ja kb. 1500 ft, és akkor hozzá a köret.
2018. dec. 15. 14:57
 8/25 anonim válasza:
77%

Téged itt szét fognak tépni a trollok!


Itt sokan nem tudják/akarják felfogni, hogy nem mindenki büfészakos, és nem tud dolgozni, mert nem fér bele a tanulás mellett.


Tudod, ez a GYIK! Itt mindenki napi 16 órát dolgozott, 4 éves korától,ráadásul egyetem mellett szült is 5X! Ja, és mi az, hogy anyádék támogatnak? Ha a GYIK-re kérdést írsz alap, hogy anyádék vernek, erőszakolnak, futtatnak, és miattuk drogozol!

2018. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
Most felvágni szeretnél? Hogy hogy hogy? Ez van, ezt kell szeretni. Miért foglalkoztak mások életszínvonala? Örülj neki, hogy a te szüleid megtehetik, hogy támogatnak téged, így te is megteheted, hogy ezen a színvonalon élj. Nincs ezzel semmi probléma. De szerintem te is tudod, hogy nem ez a jellemző, rengetegen élünk kevés pénzből, mégis ott vagyunk.
2018. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
25%

Nem egyetemi kolis, de kolis voltam. Volt olyan aki szintén kb ennyit költött kajára, de sokan jártak vissza 40ezerrel 1 hónapra. Én kb 20 ezerből meg oldottam az egészet és sokszor maradt is pénzem. Gyakran jártam gyors kajáldákba is, vettem is magamnak kaját és főztem is. Soha egy pillanatig nem voltam éhes, ráadásul szeretem az édességet is így azt is vettem. 20-25 ezer havonta rengeteg mindenre elég. Változatos étrendem volt, vettem gyülölcsöt és zöldséget is, mindíg volt valami rágcsa is nálam. Napi 3-4 liter vizet ittam és ugye az se volt úgy olcsó. Kaját soha nem vittem vissza.

Szerintem ha 60-65 ezerrel jártam volna vissza koliba 5 évig, már az egyéb pénzekkel együtt vettem volna egy házat is. Volt olyan hónap, hogy kaptam 30ezret (születés nap, névnap), hogy hívjam meg a haverokat erre arra. Még úgy se tudtam elkölteni kajára meg piára.

2018. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!