Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szoktatok vizsgázni, hogy...

Szoktatok vizsgázni, hogy javítsatok a megajánlott jegyen?

Figyelt kérdés
Kaptam megajánlott jegyet egy tárgyból és örülök neki, hogy megvan, nem kell menni vizsgázni és nem is lett rossz. Viszont mérges is vagyok, mert egy pont hiányzik a jobb jegyhez. Most azon gondolkozom, hogy elmenjek-e a vizsgára javítani, mert akkor talán sikerül megszerezni a jobb jegyet vagy pedig fogadjam el ezt, mert ez már biztos és lehetséges, hogy a vizsgán csak lerontanám.
2018. dec. 18. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Pontosan. Ott lefelé is simán megy ám. Fogadd el.
2018. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

FILÉ = Fontos? Indokolt? Lehetséges? Érdemes?


Fontos számodra a javítás?


Indokolt a javítás? Van rá érved, hogy a javításra miért van szükség?


Érdemes javítani? Lesz bármi haszna, kézzel fogható jelentős eredménye, ha javítasz?


Biztos vagy magadban annyira, hogy bármilyen jegyet össze tudsz szedni legközelebb? Azaz lehetséges javítanod?


Ha az egyik kérdésre nem a válasz, ne tedd meg. Ha mind a 4-re igen a válasz, tedd meg.


Ez egy nagyon egyszerű, megbízható stressz kezelési technika.

2018. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá az is fontos, hogy ha nem kell ezzel foglalkozni, több idő marad másra.

De ez sem mindig kizáró ok.

Én javítottam már így jegyet és rontottam is és fogadtam is el, mert volt más dolgom.

2018. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az adott intézetnél, hogy tudsz-e rontani a megajánlott jegyen. Sok helyen van olyan, hogy nem jössz ki rosszabb jeggyel, mint amilyennel bementél.
2018. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha bízol magadban annyira, hogy tudod, jobban is meg tudod csinálni, akkor szerintem érdemes. Nálunk elmondták, hogy egy vizsgaidőszakban egy tárgyból lehet javítani, és rontani is lehet az eredményen sajnos. Én is fogok ezzel a lehetőséggel élni, ha esetleg valami oknál fogva nem sikerül jól egy vizsgám, és tudnék jobbat is alkotni. Ha nincs sok vizsgád, és fel tudsz rá készülni, próbáld meg. :)
2018. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Én soha.

Persze, bosszantó, ha épp lecsúszol egy jobb jegyről, de annyi más tennivaló van, az egyetemen belül és kívül is.

2-es: könnyen lehet bukó belőle, örüljek, hogy átmentem.

3-as: ez a legbosszantóbb:(

4-es: "jó" az, minek javítsak rajta? Mit számít?

Amúgy is mindig arra gondolok, nem a jegy számít, nem is az, hogy mi az, amit valóban tudok aznap az anyagból, hanem az, mennyire emlékszem / mennyire lesz hasznos pár év múlva. Hosszú távon úgyis összejön egy vállalható átlag, ha egyszer-egyszer becsúszik valami gyengébb, az sem tragédia.

2018. dec. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk már az is szerencsefaktor kihez kerül az ember minden tanszéken 4-6 oktató van - nem mindegy egy kedves tanársegéd vagy egy MTA akadémiai tag esetleg egy alkotmánybíró..stbstb Mindegyiknek más a vélemény, preferenciája a tananyagról ha az egyik véleményét mondod el annak aki ezzel nem ért egyet és szerinte a kollégája hülye élből bukta.....amikor ágvetődőd magad 600-1000 oldal megtanulásán és sikerül a vizsga nem hinném hogy jó ötlet ismét elmenni...mumus tétel mindig van :-) és mumus tanár is.....valakinek anno nem tetszett a 1,5 órás római jog szigorlat jegye egy álomoktatónál...elment kikapta tanszékvezetőt 3 óráig nyaggatta és megbuktata..biztos buli emiatt csúszni egy évet...mert ugye a római jog szigorlatot és a polgári jogot egyszerre abszolválni másik 6-8 kollokviummal hmmm érdekes :-)


Soha nem javítottam :-) De van akkora állatkert aki még államvizsgán is javítóra ment.....nem is lett diploma abban az évben :-)

2018. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet vele rontani is, szóval nem biztos, hogy jobb lesz. Nem számít sokat, csak egy tárgy a sok közül, szóval semmi komolyabb okom nincsen rá. Egyedül az zavar, hogy egy pont hiányzik és az is inkább figyelmetlenségből ment el. Megtanultam, most is tudom és azt érzem, hogy meg tudnám írni jobbra. Nem egy nagy dolog, írásbeli vizsga, ugyanúgy lesz felépítve, mint a zh-k, csak szimplán tanulni kell rá. Viszont ez a jegy már megvan és nem biztos, hogy megéri konckáztatni. Valamint legalább így egy vizsgával kevesebb.
2018. dec. 19. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!