Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen nem sikerül az...

Egyetemen nem sikerül az írásbeli vizsga?

Figyelt kérdés

Most voltam írásbeli vizsgán és valszeg nem sikerül, mert 8 kérdésből 3-mat tudtam(minden kérdés ugyanannyi pontot ért. ). Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? Jelentkezzek a következő vizsgaidőpontra az adott vizsgából??


Lehetőleg csak a témában járatosak írjanak.


Válaszokat előre is köszönöm, hatalmas respect :) .



2018. dec. 20. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a következő időpontig fel tudsz készülni akkor igen. Ha van fontosabb tárgyad, és jelen tárgy megtanulása heteket venne még igénybe, akkor mellőzném max a vizsgaidőszak végén annyi tanulással amennyi rendelkezésemre áll, ha kell próba szerencse alapon újra elmennék vizsgázni
2018. dec. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Még annyit szeretnék kérdezni , hogy így a két vizsga átlaga alapján leszek lezárva az érintett tárgyból?
2018. dec. 20. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak a sikeres vizsga számít.

Annyit hozzáfűznék az előzőhöz, hogy mérlegeld, mennyire fontos ez a vizsga, mert ha ez csúszótárgy, más vizsgád meg nem az, akkor nyilván ezt kell előre venni.

2018. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
A tanár nem mondta el, mi a helyzet ilyenkor? Én úgy tudom, ilyenkor UV vizsgára kell jelentkezni, ami január utolsó hetében van. Nálunk ez a standard, de van, aki szóbeliztet, ha az írásbeli nem sikerült, van, akinél 5-ször is lehet menni vizsgázni... Ezért szerintem érdemesebb inkább az adott tanártól megkérdezni emailen, mert mindenki mást követel meg.
2018. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
UV a legtöbb helyen nem kizárólag a vizsgaidőszak utolsó hetében van, fordítva, sokszor az utolsó héten már csak UV van! - De persze, jobb előre tájékozódni.
2018. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jelentkezz arra az alkalomra amelyikre feltudsz készülni.


DE: nálunk 3 lehetőség van egy félévben vizsgát teljesíteni, A és B ingyenes, C vizsgáért fizetni kell. Utolsó többnyire bizottság előtti szóbeli. A és B vizsga típusa oktatófüggő. Van aki változtat rajta.


Plusz van a dékáni hét. Jelenlegi félév esetén a dékáni hét a 2. félév első hetével van egy időben. Ekkor kérvényt kell írni, hogy vizsgázhass és csak akkor teheted ezt meg ha a vizsgatárgyon kívül minden másból átmentél a félévben. Többnyire engedélyezik, de volt olyan, hogy az oktató már meghirdette a vizsgát dékánira mégsem kapta meg rá a fenti áldást.


A tárgy fontosságát, nehézségét neked kell mérlegelni :)


Ha nehezebb tárgy és épülős érdemes mindig úgy számolni, hogy C vizsgára is legyen lehetőséged.

2018. dec. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!