Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira járok de utálok tanulni?

Orvosira járok de utálok tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Orvosin vagyok elsőéves, és éppen vizsgaidőszak közepén vagyok. Egész életemben rossz tanuló voltam, és egész iskola alatt minimálisat tanultam, még gimnáziumban is szinte alig (heti pár óra). Viszont óvodás korom óta orvos szeretnék lenni. Soha senki nem erőltette,szóval tényleg önakaratból. Úgy érzem, hogy az összes érettségin hatalmas szerencsém volt, a biológia emeltre nem is tanultam szinte, de ott minden órán elhangzott eszembe jutott. Kémiából nagyon rossz voltam, az írásbelim rossz is lett, de a szóbelire tanultam egy hetet és azalatt megértettem szinte mindent amit addig nem és nagyon felhúztam a pontjaimat. A tanáraim azt mondták sohasem lesz érettségim se kémiából se biológiából. Mégis 432 ponttal mentem egyetemre. A szüleim azt mondják hogy olyan nem létezik hogy valakinek 0 tanulással/tudással ekkora szerencséje legyen, mert ez nagyon sok pont, szerintük okos vagyok. Én viszont nagyon érzem, hogy egyszerűen utálok tanulni, és nagyon keveset is tanulok. Szinte hihetetlen de meglettek a zh-k és már két vizsgám megvan (4 es és 5-ös jeggyel) mindkettőre kb 2-2 nap tanulással. Olyan tételt húztam amit a legjobban tudtam ott is. Most viszont, még 3 vizsgám hátravan és 5 napja semmit nem tanultam, egyszerűen képtelen vagyok rá, de ugyanakkor rettegek a vizsgától, és tudom hogy ez nagyon nem jó így.

Van esélyem így elvégezni ezt a 6 évet, ha ennyire utálok tanulni? Van esetleg más is aki így van? Ti hogyan szerettétek me a tanulást?


2018. dec. 27. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Hogy hogy szerettem meg a tanulást? Úgy, hogy álmaim szakjára kerültem be, és az ad motivációt, hogy minél több használható tudással jöjjek ki az egyetemről, majd azt dolgozok amiért megtanultam az elmúlt években.

Illetve az, hogy így legalább lesz belőlem valaki.


Ha ez nem ad neked elég motivációt, akkor ideje gyökeres változásokat behozni az életedbe ami megszeretteti veled a tanulást, vagy keresel egy olyan szakot ami önmagában eléggé motivál és szereted...

2018. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem a tanulást kell "megszeretni" (elsősorban), hanem azt kell tudatosítani magadban, hogy van előtted egy feladat, amit megfelelő színvonalon el kell végezned. Tehát igényesnek kell lenned önmagad iránt és a munka iránt, amit "kiadsz a kezedből".
2018. dec. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
memória plaota flow szineztézia mmo technika ezekre keress rá
2018. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
palota*
2018. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a hozzáállással van a legnagyobb probléma. Ne úgy tanulj, hogy a vizsgán átcsússz és elvégezd az egyetemet. Hanem a jövőre készülj, azzal a tudással fogsz dolgozni, amit most az egyetemen összeszedsz, illetve erre épül minden. Nyilván első évben még lehet lazázni, nekem is voltak/vannak olyan tárgyak amikből nekem a kettes is tökeletes. De olyan is van, hogy vizsgák végeztével még leülök átismételni 1-2 témát mert azt tényleg tudni kell. Szóval mérlegelj, nem kell mindnet bevágni, de amit tudni kell azt tudni kell.
2018. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Félig-meddig magamra ismerek. Én is utáltam/utálok tanulni, és gimiben nekem sem kellett. Jó a logikám, gyorsan megértek és megjegyzek dolgokat, így a gimis ötöshöz és a jó érettségihez pont elég volt az, hogy óra előtt átolvastam a könyvet. Igazából az érettségin kívül nem is emlékszem olyanra a gimi alatt, hogy konkrétan leültem volna, hogy "most tanulok".

Az egyetemen viszont kénytelen voltam, mivel a tanulásutálathoz nagy adag maximalizmus is kapcsolódik nálam, így sosem akartam szar jegyekkel végezni.

Valahogy ráerőszakoltam magamra a dolgot, de az egyetemen is megfigyeltem, hogy nekem feleannyi idő és energia volt jó jegyet szerezni, mint másnak.

Végül summa cum laude végeztem.

Örülj neki, hogy jó képességeid vannak, orvosin nagy áldás. Amikor meg muszáj tanulni, akkor a cél lebegjen a szemed előtt: a diploma, a későbbi munkavállalás lehetősége.

2018. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!