Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sulit szeretnék váltani de...

Sulit szeretnék váltani de szüleim nem díjazzák az ötletet. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon ki vagyok bukva.. Egyszerűen nem tudom mit csináljak olyan, mintha zsákutcába kerültem volna. Gyerekkorom óra imádok rajzolni, alkotni. Ez a mindenem, mindig is ehhez volt tehetségem. Mindenki elhitette velem, hogy ezzel semmit nem lehet kezdeni az életben. Elmentem mérnökire, bátyám is műszaki irányban végzett. Az első félévem felét végig bőgtem.. Államilag támogatotton vagyok, csak egy tárgyam nem lett meg. De nem élvezem. Nekem csak egy kín az egész. Foramtervezőnek tanulok elvileg, de sok köze nincs hozzá. Bejelentettem, hogy én ezt nem bírom tovább, boldogtalan vagyok már szinte semminek nem tudok örülni, mint régen, valami nagyon nincs rendben velem.. Átmegyek máshova. Eleinte nem mondtak rá semmit. Most meg hogy tönkretenném az életem, ha kiiratkozom és megpróbálom a művészetit. Mert ha nem vennének fel, ennyi volt és mit kezdek magammal.. Nem tudom mit csináljak nagyon el vagyok keseredve, semmire nincs kedvem, úgy érzem nem is az én életemet élem. Ott is baj van, hogy nem vagyok pesti, albis vagyok, ha lemondok nem lesz diákom, nem mehetek addig diákmelóra, nem lenne bérletem stb.


Kérlek segítsetek, mi lenne ilyenkor a leglogikusabb lépés? Vagy csak vélemény nekem az is sokat segítene!



2018. dec. 28. 13:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi ha itt-ott elírtam pár dolgot, kapkodtam
2018. dec. 28. 13:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem azért de ez a művészeti dolog nem olyan, hogy csak a tehetségén múlik? Ergó az magadtól is művelhető nem? Legalábbis kötve hiszem, hogy azért mert elvégeznek egy művészeti egyetemet amiatt művésszé vállna évente annyi ember. Én a helyedben elvégezném ezt a sulit, mellette meg alkothatsz aztán kiderül, hogy van-e hozza érzéked vagy sem. A végzettség meg jól jön B tervnek ha nem jönne be a dolog.
2018. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen van igazság abban amit mondasz. Csak nekem az a problémám, hogy nem azt tanulom, amit élvezek, sőt, valójában rühellem az egészet egy nagy adag stressz és nyűg
2018. dec. 28. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor tanulj valami mást, ami érdekel, és ami relatíve biztos talajt ad neked az életben.

És gondold át: ha nem iratkozol ki, akkor esetleg visszafizetési kötelezettséged lesz + elhasználsz egy újabb állami félévet + feleslegesen fizeted az albérletet stb. Sokkal többet vesztesz vele, mint az a nyereség, hogy diákbérleted van - ugyan már!

2018. dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na igen én is ezt mérlegelem.. Főleg az elpazarolt félév miatt. Csak nem garancia, hogy be is kerülnék ugyebár, akármennyire jó vagyok.csak ezért nehéz
2018. dec. 28. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!