Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2020-tól bármelyik tárgyból...

2020-tól bármelyik tárgyból megszerezhetem azt a kötelező emelt szintű érettségit, vagy az egyetem írja elő, hogy milyen tantárgyakból válaszhatom ki?

Figyelt kérdés

A 2020-tól érvénybe lépő, egyetemre való jelentkezés feltételei között egy emelt szintű érettségi megszerzése áll. Ez azt jelenti, hogy azt az emelt szintű érettségit bármelyik tárgyból megszerezhetem, vagy az egyetem írja elő, hogy milyen tantárgyakból válaszhatom ki?

Már van érettségi bizonyítványom, de emelt szintű érettségit nem írtam akkoriban. Ha szeretnék egyetemre jelentkezni (2020-tól), akkor bármiből letehetem? pl angolból nagyon jó vagyok, úgyhogy abból szívesen és könnyen le tudnám tenni az emelt szintűt.



2018. dec. 29. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A 2020-asváltozásokról szinte semmitsem lehet tudni még. Nagy valószínűséggel egy odaillő tárgyból lesz majd előírva. A magyar és a történelem szinte biztos, a nyelv eddig sem volt mindenütt elfogadott.


Itt egy link amúgy az elmúlt évek feladataival, csak hogy nehogy elbízd magadat:


[link]

2018. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván az előírt tárgyak egyikéből kell majd emeltezni, különben mi értelme lenne?
2018. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!