Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri vagy emelt magyar...

Emelt töri vagy emelt magyar érettségi? Melyik mennyire nehéz? Tapasztalatot tudnátok írni? SOS

Figyelt kérdés

Azt momdják a magyar érettségihez nagy lexikális tudásra van szükség...és nagyon nehéz..kis apró részletekbe kérdeznek bele. A törihez atlaszt nem lehet használni de én az évszámokban nem vagyok túl jó. Mindd a kettő érdekel ugyan olyan szinten de a könnyebbet szeretném választani hogy minél jobban meg tudjam írni.

Hamarosan el kell dönteni és fel kell vennia faktot. Szeretném hogy jó legyen ezért tapasztalatokat is írhattok.

Előre is köszi :)


2019. jan. 3. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindenki azt mondja, hogy a magyar nehezebb. Én utálom a torit, de abból fogok menni. Felveheted mindkettőt, esetleg próbáld ki, melyik tetszik jobban emelten.
2019. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én idén érettségizem és töri emeletet választottam a magyar emelt helyett. Okok: a töri emelt annyiban különbözik a középtől, hogy több az anyag (kb. másfélszerese) valamint nem használhatsz térképet, csak az esszénél (+egyel több esszé kell írnod). A feladattípusok ugyanazok. Magyarnál viszont ez nincs meg. Nézz meg egy emelt és egy középszintű magyar érettségit és meglátod. Ha mindig ismételed az évszámokat, akkor májusra rögzül. ;)
2019. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én magyarból megyek.
2019. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a törit választanám (igaz, az én magyartanárom borzalmas, a töri pedig nagyon jó), mindkettőnél kell a lexika, de a magyar szerintem sokkal magolósabb.
2019. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én töriztem tavaly, de szerintem az egyik nehezebb mint a másik.
2019. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!