Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek történelem...

Hogyan készüljek történelem és magyar érettségi írásbelire?

Figyelt kérdés

Már évek óta nem járok iskolába, hanem a munka világát élem.


Szeretnék javítani az érettségimen egyetem miatt, mind a kettőből egy 60-65%-ot szeretnék legalább elérni végeredmény képpen, persze örülnék ha jobb lenne!

A kérdésem az, hogy magyarból az összes eddigi feladatsort végigcsinálva és a szóbeli tételeket megtanulva, gondolom esélyes a siker, mert arra különösebben készülni nem lehet. igaz?


Valamint történelemből, van olyan könyv ami céltudatosan az írásbelire készít fel? Olyan ami mellett nem kell újra bemagolni a középiskolás történelem könyveket?


2018. nov. 25. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Vannak felkészítő könyvek. De azért az oktatási honlapon megadott követeleményrendszerben szereplő részeket meg kellene tanulni. Mert minden évben mást és mást kérnek. (Mostanság eleg sok változáson at is ment.) De sok a szövegértés is a töriben.

[link]


Magyar annyiből könnyeb, hogy szövegértés meg elemezés.

2018. nov. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy egy Száray féle könyvre beruháznék illetve megtanulnám, ami összegyűjti azokat a vázlatokat ami a követelményrendszert alkotja.

Ezzel van valami reális esélyem? Meg persze később a szóbeli tételeket.

2018. nov. 25. 00:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze nagyon is reális esély. Sokszor csak forrásszőveget kell értelmezni. Az csak akkor nem megy, ha az ember azt sem tudja melyik korról olvas :-)

Ha készülsz rá, akkor menni fog !!!!

2018. nov. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor már tudom mivel fog eltelni az elkövetkezendő hónapok szabad percei :'D
2018. nov. 25. 00:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Leülsz és tanulsz
2018. nov. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó voltál.
2018. nov. 25. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!