Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű fizika érettségir...

Emelt szintű fizika érettségire lehetséges egyedül felkészülni?

Figyelt kérdés
Lényeg a lényeg,hogy orvosira készülök,ezért emeltezni szeretnék bioszból és fizikából.Tavaly a gimimben lehetett 2 fakultációt választani,és én egyértelműen ezt a kettőt választottam.A biosszal végül nem lett gond,az elindult rendesen,szeretem is, és érzem,hogy fejlődök belőle,viszont fizika fakultáció nem indult,mert túl kevesen jelentkeztünk rá.Végül is alakult egy fizika szakkör helyette ami hetente egyszer van 2 órában hétfő délutánonként.Alapból azért vannak kétségeim ezzel kapcsolatban,mivel az ottani tanáron érzem,hogy nem érdekli a dolog.Még csak nem is rendes tankönyvből tanulunk ott,hanem feladatlapokat dolgozunk ki (emeltes érettségiket,az előző évieket).Ami amúgy lehet jó felkészülési mód akkor ha a tanár nagyon komolyan veszi,de rajta valamiért nem érzem ezt.Lehet csak az én személyes véleményem ez,mivel ha egy tanár nem akar nyúzni eléggé akkor úgy érzem nem is vesz komolyan xD,vagy nem is tudom.Mindenesetre én szeretnék itthon is tanulni,már csak a fizika elméleti része miatt is.Van egy Mozaikos 11-12 es Fizika tankönyvem ami kifejezetten érettségire készülőknek van kialakítva,(Fakultációs anyagot tartalmazza)illetve az Ötösöm lesz fizikából c. példatár van meg nekem.Ezeken akarok végig haladni még az idei évben,elméletet megtanulni az előbbiből,az összes számítást pedig az utóbbiból.A kérdésem az,hogy lehetséges e így rendesen felkészülni fizika emeltre?A rendesen azt értem,hogy olyan 80% körüli emelt jó lenne,de mondjuk egy minimum 75%os kéne azért,hogy a pontszámom is meglegyen.Van itt olyan akinek sikerült így az emelt,és fel is vették aztán orvosira?Ha igen akkor hogyan tanult és miből?18/F

2019. jan. 3. 14:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja,és külön tanár nélkül.Tehát tényleg teljesen egyedül.
2019. jan. 3. 14:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Elméletre fel tudsz készülni de a kísérleteket elég nehéz lesz egyedül gyakorolni
2019. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt szerintem megcsináljuk szakkörön majd egyesével.Azzal elvileg nem lesz gond.De,ha valakinek van ezzel még tapasztalata akkor írjon nyugodtan.
2019. jan. 3. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!