Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia, Kémia emelt szintű...

Biológia, Kémia emelt szintű érettségit nulla tudással mennyi idő alatt lehet megtanulni? Ha most elkezdem és a májusi érettségi a cél, akkor a 90 százalék behozható mindkettőböl?

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak ezzel foglalkozol, akkor elképzelhető.

Szerezd be mindegyikből a Mozaikos könyveket.

Kémia számításokhoz nem ártana tanár, tavaly én is januárban kezdtem el a számolásokat (és 92 pontos lett az írásbelim, a 8 pontot elméleten vesztettem el). Ha ráérzel gyorsan, akkor nem lesz gond. + Ha van egy kémia számolásos tanár, akkor az ötösöm lesz-t sem kell felesleges bújni. Abból én elég kevés példát oldottam meg.

Bioszból még nagyon hasznos a Nagy Etele-féle jegyzet, illetve van egy feladatos füzetük is már, azt is szerezd be, mert sokat segít. (Tematikus feladatok, ugyanarról a honlapról tudod megrendelni.)

[link]

Biosznál neked még segített a Treffort féle Biológia lépésről lépésre feladatgyűjtemény. Ezt meg a Treffort honlapjáról tudod megrendelni.

(Ezek azért jók, mert ahogy témakörönként tanulsz, úgy tudod őket oldani.)

Kémiából is van ilyen, olyan piros színű, azt is szerezd be (Villányi talán).

Amikor meg már érzed, hogy tartasz valahol, akkor kezd el sorban megoldani az elmúlt évek feladatsorait. Ha odateszed magad, akkor elég gyorsan végigmész rajtuk.

2019. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*nekem
2019. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem nézz meg mindegyikbol egy emelt szintű érettségi feladatsort neten.

De azt tudom bioszba latinul is kell tudni neveket.

2019. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó: A fenét kell tudni latinul...


Én tavaly érettségiztem emelt szintenm bioszból, de egyetlen latin nevet nem kellett tudni se az irásbelin se a szóbelin...

még csak az kéne...

Biosz alapszakon vagyok, fog az ember itt elég latin neveket tanulni. Az orromon folynak már ki a zárvatermők...


Amit biosszal kapcsolatban ajánlani tudok:


Az oktatási hivatal honlapján fenn van 2005-től kezdve az összes érettségi minden tárgyból megoldókulccsal.

Kikeresed szépen a biosz érettségiket, és aztán kiválasztod hogy a közép szintűeket vagy pedig az emelt szintűeket nézed meg.

Letöltöd, megnyitod.

Illetve találtam még valamikor egy olyan oldalt is ahol minden érettségi feladat témakörök szerint volt csoporetositva és felsorolva hogy hanyas évi érettségi, hanyas feladata.

Értsd: Mondjuk állat és nöovény rendszertan témakörben felsorolta, hogy a 2011-es év májusi 5-ös feladatában volt ez a témakör. Illetve a 2012-es év májusi érettségijének 6-os feladatában, aztán a 2013-as év májusi érettségijének 4-es feladatában. És igy tovább.


Ez azért hatékony, mert ha átnyálazol egy témakört, akkor célirányosan letesztelheted magadat az ahhoz a témakörhöz tartozó feladatokkal.


Amúgy már közzétették az idei érettségik tételsorait?

Ha közzétették, akkor töltsd le, és tessék átnézni mi az ami a legkevésbé megy, mi az ami a legjobban.

Azért csak nem nulla a tudásod. Az elmúlt 6 évben amióta van bioszod, csak ragadt rád valami.

Ami nagyon nem megy, vagy teljesen ismeretlen, azt olvasd át először.

Nekem például a génexpresszió szabályozása és az operon modell volt ilyen. a tételsorból hallottam erről először, mert drágajó gimnáziumomban erről nem esett egy szó se.



Nekem amúgy 83%-os lett az emelt, kb 5 hónapon át készültem, de abból az utolsó 2 hónap volt úgy istenigazából komoly készülés.


A panemsuli kiadásában a Biológia érettségi felkészitő könyvet ajánlom. benne van minden ami kellhet az emelt szinthey, ha azt rendesen megtanulod akkor a 80% garantált, ha nagyon precízen, és még mellé is olvasol akkor a 90 is elképzelhető.


Amúgy magántanulóként érettségiztem, ez is fontos. Tehát magamtól dolgoztam ki mindent.


Ha kérdésed van szólj csak.

Akár konkrét biosz témájú kérdés, akár papirügyekkel kapcsolatos.

(A határidőket nagyon figyeld, különben kérelmeket kell irogatnod, és futkorásznod papirokért)

2019. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Erettsegiztem emelt szinten bioszbol. Azert orakra tanulgattam suli kozben, volt erettsegire felkeszito is. Szoval nem tudom mit ertesz 0 tudas alatt. Ha nem erdekel a targy, akkor nem erdemes erettsegizni belole.

Na de erettsegire kb 1-2 napot keszultem, elolvastam a kidolgozott teteleket a felkeszito konyvbol es ennyi. 80%osra megirtam, nagyon egyszerunem tunt.

2019. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!