Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szégyellek egyetemre menni,...

Szégyellek egyetemre menni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


az érettségit annyira elszúrtam,hogy felvennének egyetemre viszont ilyen kevés pontszámmal brutálisan szégyellném magam ott.


Igazából engem csak a matematika és az informatika érdekelt,matematikából a próba érettségim is 80% körül volt,most meg annyira benéztem az utolsó 3 feladatot ,hogy 67%-os lett..


Informatikából emeltet csináltam.Ebből a gyakorlásaim illetve a próba érettségijeim is 80% körül voltak,viszont az írásbeliben a programozást teljesen benéztem így csak 70%-os lett.Szóbelivel fel tudtam volna húzni 76-ra,azonban az annyira rossz lett,hogy lement 64-re...


Mikor megláttam az eredményeim a vér is meghűlt bennem..Szerencsére mérnöki szakra nem kell sok pont,ezért felvennének,viszont nem tudom,hogy ilyen érettségivel érdemes-e oda mennem.


Szerintetek érettségizzek újra és majd jövőre menjek vagy viseljem el a szégyent és most?



2018. jún. 22. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyetemen a kutyát nem érdekli hogy hány ponttal kerültél be, és teljesen felesleges pénzkidobás újraérettségizni ez miatt ha megvan egyébként a pontod....
2018. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Nemrég volt hasonló kérdés. Egyetemen SENKI nem fogja tőled megkérdezni, hogy hány ponttal jutottál be. Az, akinek pont bejött ez a feladatsor és megírta 80 körülire, közel sem biztos, hogy sokkal többet tud, mint te. Csak neki jól álltak a csillagok, szerencsés volt ez a feladatsor. De közben meg lehet, amit te tökjól tudsz, ő hozzá se tudna szólni. Kit érdekel? A világ legnagyobb hülyesége lenne újraérettségizned, miközben már most megvannak a pontjaid.

Engem asszem körbe is röhögtek volna annó ilyen kijelentésekért. :D

2018. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Én 350el jutottam be és most 4,5 az átlagom. 2 szaktársam 430-440 pontal jutottak be azt kibuktak. Ennyit jelent az érettségi. Egyébként meg ott majd teljesen mást tanulsz szval tök mind1 milyenek lettek, ha felvesznek. Ezért újra érettségizni a világ legnagyobb ostobasága lenne és ilyen csalódás jócskán fog érni később egyetemen is sajnos....
2018. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

A világ legnagyobb hülyesége lenne ezért újraérettségizned. Soha senki nem fogja megkérdezni. Ha mégis valaki megkérdezné,akkor sem kell szégyellned,mert felvettek,azaz elérted a követelményeket,nem a szüleid raktak be pénzzel.


Az én pontom is nagyon kevés a szakomhoz,valószínűleg nem is lesz elég a pont.De ha mégis,és esetleg én pont a határon leszek,és a legutolsó ember leszek,akinek volt szabad hely,akkor is ugyanannyira fogok örülni. A szakmámat ugyanolyan elhivatottan tudom csinálni,és lehetek sokkal lelkesebb,alázatosabb és szorgalmasabb,mint azok akik 90% feletti emelt érettségiket írtak.


Pedig én vagyok a legmaximalistább ember a barátaim között,és még én is megtisztelem magamat annyival,hogyha felvesznek az egyetemre,akkor leszarom hogy az átlagnál gyengébb lett az érettségim. Te is tiszteld meg magad,és inkább gratulálj saját magadnak az eredményeidhez,minthogy ilyen hülyeségeken aggódsz!

2018. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Senkit nem fog ott érdekelni az érettségi eredményed.

Főleg, hogy buta nem vagy, csak vétettél pár hibát, talán izgultál, azért.


Emiatt hülyeség lenne kihagynod az egyetemet. Nincs ebben semmi szégyen.

2018. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Támogatom az előzőeket.

Én Minimum pontal jutottam be Mérnökinformatikus szakra.

Tegnap államvizsgáztam, 5-ös re. :D

2018. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ,megnyugtató volt ezeket olvasni :)

Ha jobban belegondolok valóban igazatok van,csak az lenne elég kellemetlen számomra,hogy ha például barátságot kötök ott emberekkel,akár koli társaimmal és felhozódna ez a téma..hazudni meg nem szeretnék :/.


Utolsó,gratulálok.Remélem nekem is hasonló lesz majd :D.

2018. jún. 22. 15:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az érettségiző diákok nagy része pontosan tudja, hogy az az egy nap dönt el mindent, és ha szarul jönnek ki a dolgok, nagyban befolyásolhatja az eredményeink. Nekem is szar lett a bioszom, sírtam is, hogy lehetek ennyire nyomorék, de magyarra összekaptam magam, és láss csodát, az 90% lett. Nem ugyanaz a szint, mint emelt bioszon, a téma még csak nem is hasonló, viszont engem sosem érdekeltek az írók, költők, a biosz sokkal jobban ment mindig, most mégis megerőltettem magam, hogy be tudjak kerülni egyetemre. Nem lesz sok pontom, de ponthatár felett vagyok kb 20-szal. Én nagyon örülök neki, ha felvesznek, még jobban, és nem fog érdekelni, kinek hány pontja lett.

A magyarral meg igazából azt akartam mondani, hogy ha bekerülök, és lesz egyetemen 1-2 eltérő tárgy, talán még arra is képes leszek megfelelően felkészülni a cél érdekében. Én legalábbis, ha felvesznek, azt nagyon-nagyon meg fogom becsülni. :) Szóval Kérdező, örülj inkább, a kutyát nem érdekli, hogy nem lett 80%.

2018. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

ha esetleg fel is jön a téma, fel is jött köztünk is én most fejeztem be az első évem...de itt is csak azokkal akik tényleg a barátaim, viszont semmi szégyen nem volt senkiben se meg nem piszkáltak senkit sem azért mert kevesebb pontja volt esetleg

van egy lány aki nagyon okos és tényleg sok ponja lett pedig ez is mérnöki szak alacsony ponthatárral és néha ugratjuk, hogy na megszólalta 480pontos, de ebben amúgy semmi sincs, tényleg úgy igazából a kutyát nem érdekli

2018. jún. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ugyan így voltam a biosz emeltemmel. Nagyon szomorú és mérges voltam magamra azért, mert a szóbelivel lerontottam 64%-ra. De a tanárom és a családom segített abban hogy elfogadjam, hogy ez nem jelent semmit. Nem ez az egy dolog mutatja meg a tudásom. Szóval ne aggódj miatta. Most ez így sikerült, majd a jövőben megmutatod, hogy mennyivel nagyobb a tudásod! :)
2018. jún. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!