Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs érzékem a matekhoz?

Tényleg nincs érzékem a matekhoz?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Matekból 2-re állok. Nem igazán tanultam rá soha. /sajnos/ Ez adódott abból is, hogy a tanárom hozzáállása az órához az, hogy 15x állunk meg pl. ha valaki a háttérben megszólal halkan akkor rögtön megáll és megy hátra. Van amikor csak ülünk és végig beszélik az órát a tanárral együtt. /falusi problémákról stb./ Alapom így nem igazán lett. Úgy voltam vele, hogy nem tudom tanulni kész ennyi. Aztán jött egy anyag amit jól elmagyarázott és egy otthoni 15 perc átnézés után 5-öst írtam.

2019. jan. 5. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nincs ilyen hogy "érzék". Tanulástechnika, motiváció, akarat van. Tapasztalatból mondom. Akármit meg tudsz tanulni, ha akarod, csak akarni kell és keresni a módját. Döntés kérdése (ahogy az is az volt, hogy nem csinálod).
2019. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan képességek amik segítik a matematika megtanulását, de ezek fejleszthetőek. Nálad viszont semmi köze az egésznek ehhez. Nem tanultál és a matek eléggé egymásra épülős tárgy, ott nem lehet kihagyni részeket. A tanárra rákenheted éppen, de ez senkit nem érdekel az érettségin. Lehet kicsit későn kezdtél gondolkozni, de még nem késő, keress egy tanárt aki képes kideríteni mi hiányzik és onnan elmagyarázza. Sajnos nem lesz olcsó.
2019. jan. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem járni tanárhoz. Csak mivel sokszor megálltunk órán, így alig volt 1-2 példa a füzetben. Átnéztem és nem tudtam megérteni teljesen, mert dolgozatban nem csak 1-2 példa volt. Az egész osztálynak rosszul sikerült. Úgy tűnhet mint ha tanárra kennék mindent, de tényleg zavaró az, hogy ha magyarázás közben fogja magát és hátramegy. És ezt nem csak egyszer.
2019. jan. 6. 08:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha felelősséget vállalsz azért, hogy tanulj, akkor tök mindegy mit csinál a tanár. Fogod magad és keresel könyvet, jobb diákot, netes anyagokat (mateking), youtube videókat... stb. Akarni kell, ahogy mondtam.
2019. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen..erre csak most tudtam rávenni magam. De most nagyon. És azt is észrevettem, hogy elég hamar megértek egy másodfokú egyenletet. Mivel láttom benne a logikát.

Eddig mindig humán beállítottságúnak hittem magam, de most mint ha menne a logikázás is.

2019. jan. 6. 09:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Most úgy érzem..hogy a kérdés kiírása azért volt jó, hogy elmondjátok, nem a tanáron múlik minden, hanem elkötelezettség kérdése az egész. Szinte bármi tanulható, ha valaki kellően odarakja magát. köszi! :)
2019. jan. 6. 09:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg tudlak erteni. Vannak bizonyos tanárok akik bármennyire is rendesek emberileg, nem tudnak tanítani, haladni az anyaggal, magyarázni. Meg tudlak érteni. Velem ugyanez volt. Mindig panaszkodtam, hogy nem jó a matektanárunk, nagyon nem ment nekem a matek, és egy idő utan már úgy voltam vele, hogy én ehhez úgyis hülye vagyok, nincs hozzá érzékem, úgyse megy, szóval ugymond fel is adtam. Kb két évig totál azt hittem, hogy humános vagyok, és valami ilyesmi irányba is akartam továbbmenni. Aztán 11.ben (ebben a tanévben) kaptunk egy új matektanárt, valami másik gimiből jött át, és az első órán egész jól megértettem az anyagot, és úgy gondoltam, akkor megpróbálok mkst az éven jobban teljesíteni, próbálkozni megint. És egész jól állok most így matekból. Ngyon jól magyaráz, mindent megértek órán, és otthon átnézem az órai feladatokat, és most úgy érzem, hogy a matek nem is olyan nehéz, ha megértem sokkal könnyebb mint pl egy magyar vagy egy németvagy egy töri. És most hülyen hangzik, de úgy vagyok vele, hogy 'átrealizálódtam'.
2019. febr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most elkezdett érdekelni a matek, gondolkodom a magektanári szakon is. A családban apa földrajz-tesitanár, anya húga pedig magyar-töri szakos, így égi álmom, hogy én is tanár legyek, de eddig mindig humán tárgyakra gindoltam. Most viszont inkább a matek, meg talán az angol. A matekról még mondjuk meg kell kérdeznem a mostani matektanárom, hogy ő mit gondol, menne e nekem.
2019. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sok sikert kívánok! ;)

Én most már jobban állok matekból, az is közrejátszott, hogy végre nem utolsó órába tették az órákat. Tesi után, főleg utolsóban mindig fáradt voltam. Nem is értetem semmit. Így otthon is nehezebb tanulni. Most mindig első két órában van. Azonnal megértem, nem kell kérdeznem, hogyan is jött ki, mit csinált?!

2019. febr. 10. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!