Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek érdemes úgy...

Szerintetek érdemes úgy elmenni gépész/ mechatronikai mérnök szakra, hogy nincs érzékem a matekhoz és a fizikához?

Figyelt kérdés
Csak ezekkel a szakokkal lehet jól elhelyezkedni (meg kicsit érdekelnek is), tehát ezek közül szeretnék valamelyikre menni. Viszont a matek és a fizika soha nem ment valami jól, nagy részét nem is értettem az anyagnak középsuliban. Lenne még egy évem addig míg elkezdeném, ha addig felkészülnék matekból/ fizikából (most kb semmit nem tudok) és az egyetem alatt is nagyon sokat tanulnék, akkor szerintetek eltudnám végezni?
2012. aug. 10. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Érdemes elmennem kémia tanárira, ha nem megy a kémia és utálom a gyerekeket?
2012. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jöttem a BME-re gépészre, és a végén csak 5-ös lett a diplomám. A középiskola sok esetben csalóka, ha ezt szeretnéd akkor ne tántorítsanak el az eddigi eredményeid.
2012. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mit takar pontosan az, hogy nincs érzéked hozzá? Nincs érzéked hozzá, de azért nem utálod, és nem olyan rosszak a jegyeid? Én pl. gimiben 4-es voltam matekból és fizikából is, egyikhez se volt különösebb érzékem, fizikához főleg nem, tök szarul sikerült az érettségim és nem is szerettem. Mégis 4-esre diplomáztam a BME-n mérnöki szakon. szóval ha azért megvan benned a hajlandóság, ne tántorítson el, hogy nincs meg az a nagy érzék benned hozzá. Csak többet kell majd tanulnod, mint a "zseniknek". (Hozzátenném, nálunk a karon akinek tényleg úgy jó érzéke lehetett ezekhez a tárgyakhoz, az max. 20%, de hasonlóan jó eredményeket tudtak produkálni azok is akik csak simán szorgalmasan tanultak.)
2012. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem
2012. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!