Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanítók, vagy aki annak...

Tanítók, vagy aki annak tanul! Megéri ezt tanulni vagy nem?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok, de abszolút nincs ötletem hogy merre és mit. Gondolkodtam a tanítón, de mindenhol negatív véleményeket olvasok. Megeri ezt tanulni? Mennyire nehéz? Illetve mennyire jövedelmező? Olvasom itt, hogy a tanító szarul keres, aztán az ilyen pénzügyi portálokon meg csak azt látom, hogy egy kezdő tanító is keres, kézhez kap kB 180-200-át. És édesanyám is ezt mondja, hogy jól keresnek, mert ő penzugyekkel foglalkozik és látja. Na ebből mi igaz akkor? Szerintetek megéri vagy hanyagoljam? Az a baj, hogy más annyira nem érdekel, ezt meg talán nem utalattal végezném el, mint most középiskolában a közgazdaság ágazatot.

2019. jan. 6. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Megéri-e?

Tévedésben leledzel! - tanító/tanár nem "megéri" alapon lesz valaki!

Hivatástudatról, elkötelezettség érzéséről hallottál már?

Igen, megéri tanítónak/tanárnak lenni, ha valaki arra teszi fel életét, hogy másoknak tudást adhasson/adjon át.

2019. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolót kiegészíteném azzal,hogy a kezdő tanár/tanító fizetés bruttó 203000ft amiből 134995 ft lesz a nettód. Nem tudom,hogy anyukád mit lát,de ez a bértáblában egységes. Ezt onnan tudom,hogy én is ennyit keresek, most januárban sorolnak át gyakornokból pedagógus 1be. Ezután majd 243600 ft lesz a bruttó,aminek kb 161000 ft a nettója.

Döntse el mindenki maga,hogy neki mi éri meg,mi nem.

2019. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csakis hivatasbol ezt azert irom mert egy jo baratom most lesz tanar aki 5 nyelven beszel megis a tanari palyat valaszotta nem nyelvtanarkent. Pedig az osszes felsofok neki. Tolmacskent 5-6x tobbet kereshetne foleg mert “ertekes” nyelveken beszel pl az egyik az orosz.
2019. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jelentkeztél végül tanító szakra?
2019. júl. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem, nem lesz tanító/tanár belőled!
2019. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!