Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ügyvédnek vagy...

Szerintetek ügyvédnek vagy orvosnak éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettünk a keresztszüleimmel és mondta keresztapu, hogy ügyvédnek érdemesebb, mert az orvos csak akkor keres jól, amikor már befutott orvos.

De az emberek azt is mondják, hogy nagyon sok az ügyvéd és a jogász.

Az, hogy reálosabb vagyok-e vagy humánosabb beállítottságú, azt nem tudom.

Általános iskolába a törit gyengén oktatták, matek versenyekre jártam. Itt, gimiben valamiért nem igazán vagyok oda a matek órákért, de a törit kezdem kedvelni. Nagyon szeretem a biológiát (a kémiát nem igazán, a fizika nem megy)

Viszont van egy orvos, aki miatt nagyon fogorvos akartam lenni, és talán ezért így elhitettem magammal, hogy szeretem a bioszt, nem tudom. A másik, hogy nagyon szeretnék saját vállalkozást, annyira jó lenne egy magán ügyvédi iroda. Kórházban nem igazán tudom elképzelni magam.

Ti mit gondoltok melyiknek érdemesebb tanulni, és mit gondoltok arról, amiket írtam?



2019. jan. 2. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Orvosi mindig versenyképes lesz, jogász,hát attól függ,hogy hol?

Ha itthon,és értesz hozzá,valamivel kitudsz emelkedni,és nem csak valahogy átmész,akkor szerintem vállalható lehet, mondjuk én műszaki területen vagyok.

2019. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon szerettem volna a müszaki területet, pl építészmérnök, de nem igazán megy a fizika😐
2019. jan. 2. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Ja,de tanulható :)
2019. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha itthon szeretnél maradni, akkor a jog jó választás lehet (de pl. EU-nál Magyaro. képviselete stb. is lehetőség magyar jogi diplomával, illetve közösségi jogász is lehetsz, de az nagyon szűk jogköröket biztosít). Amennyiben külföld a cél, akkor az orvosi egyértelműen, mivel az európai uniós szabályok szerint a magyar orvosi diplomát külföldön is elfogadják automatikusan, jognál viszont szükséges az adott ország jogi diplomájának megszerzése, illetve hosszadalmas különbözeti vizsgák, mivel eléggé eltérő az egyes országok jogrendszere, államberendezkedése.

Jogra egyébként akkor éri meg menni és fogsz is jól keresni vele, ha kimagaslóan jó tudsz lenni valamelyik területén, nyelveket beszélsz magabiztosan és magas szinten (ideértve a szaknyelvet is), külföldi tanulmányutak, van kapcsolati tőkéd, biztos ügyfélköröd (előny ha van ügyvéd a családban), amiből az irodádat fenn tudod tartani, elhivatott vagy, hajlandó vagy sokat, kitartóan dolgozni és tanulni.

Valóban sok jogász van, sokan jelentkeznek egy állásra, de ebből sokszor csak keveset éri meg behívni interjúra.

A kezdő jogászok fizetéséről meg ne is beszéljünk, szóval ezen a pályán több év kell, mire megtérül a befektetett energia és jól tudsz keresni, bàr sokan ügyvédként sem keresnek jól sajnos.

2019. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!