Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Publikálásnál ez mitől függ?

Publikálásnál ez mitől függ?

Figyelt kérdés

A kérdésem kifejezetten a bölcsészettudományokhoz kapcsolódik, szóval aki ezzel kapcsolatban jártas, az tudna segíteni leginkább, de persze más is írhat a saját területére vonatkozóan.

Szóval, általában ha beküldök egy cikket valahova, mennyi idő, míg megjelenik és egyáltalán az, hogy kiderül megfelelő-e?

Illetve, az mitől függ, hogy mennyire esélyes bekerülnöm egy-egy folyóirathoz a cikkemmel?


Például gondolom a saját egyetemem folyóiratába esélyesebb, mint máshova.

Illetve, ha tegyük fel van egy folyóirat, amit egy adott egyetem működtet egy témában, de én nem arra az egyetemre járok és nem vagyok régen publikáló phd hallgató meg egyetemi tanár, akkor van esélyem oda is bekerülni?


És amúgy az általában mitől függ, hogy hol érdemes próbálkozni és hol nem?

Vagy ha van egy tdk-dolgozatom, honnan tudhatom, hogy hol érdemes azt publikálni?


2019. jan. 6. 21:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy a saját tanszékemen illetve ismerősöknél is rákérdezek erre, de addig is jöhetnek válaszok.
2019. jan. 6. 21:16
 2/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vagyok benne biztos, de nekem úgy tűnik, hogy ahol kritikákat is írnak (például nemrég megjelent filmekről, könyvekről és talán jobban érthetőek) és nem kifejezetten csak tanulmányokat, oda szerintem könnyebb bekerülni.
2019. jan. 6. 21:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval, ez így van, ahogy a kommentben írom?
2019. jan. 6. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt esetről-esetre lehet megmondani. Én egyéb társadalomtudományban vagyok, de úgy három hónap és másfél év között.
2021. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Könyvnel lehet 3 év. Hiába irod meg, ha az egyetem, a sorozatszerkeszto, a lektor ül rajta...
2021. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!