Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 5 szakot jelöltem be felvételi...

5 szakot jelöltem be felvételinél. Ha felvesznek az egyikre, de én nem szeretnék már oda menni (valamelyik előtte lévőre akarok), jelentkezhetek pótfelvételire máshova?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pótfelvételire csak az jelentkezhet, akit SEHOVÁ nem vettek fel, vagy alapból nem adott be jelentkezési lapot.
2010. jún. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
nem fogsz tudni, mert nyilván azért nem vettek fel, mert ott már betelt a keretszám, így pótfelvételit nem is fognak oda hirdetni. Esetleg más képzési formában... TALÁN. Levelő, költségtérítéses
2010. jún. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, költségtérítésesre gondoltam.
2010. jún. 29. 00:48
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó: Nem biztos, hogy azét nem vették fel, mert betelt a keretszám. Hanem mondjuk nincs elég pontja.


Teljesen mindegy. Az első válaszomban már leírtam, hogy NEM jelentkezhetsz pótfelvételin, ha van olyan hely, ahová felvettek!!!

Teljesen mindegy, hogy milyen képzési forma lenne.

2010. jún. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

00:52 teneked fogalmad sincs, mi az a pontrendszer!


azt a pontot írják ki, amellyel az UTOLSÓ FELVETT EMBER RENDELKEZIK!!!

2010. jún. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó: Szerintem én teljesen tisztában vagyok ezzel.


De ha mondjuk jelentkezett államilag támogatottra, és nem vették fel, akkor pótfelvételin már nyilván nem államira jelentkezne (mondjuk nem is hirdetnek, de az más kérdés), hanem fizetősre.


De oda sem jelentkezhet, azt már leírtam, hogy miért.

2010. jún. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval tisztában vagyok ezzel, csak elsőre nem esett le amit írtál. De abban igazad van, hogy ha nem vették fel, akkor betelt a keretszám. Szóval a nála magasabb pontosok betöltötték a helyeket,így ő lecsúszott. (Ergo, nem volt elég pontja).


De ez akkor sem változtat azon, hogy NEM jelentkezhet pótfelvételin.

2010. jún. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Valameddig megváltoztathatod a sorrended, nem tudom pontosan meddig, hívd fel az oktatási hivatalt.
2010. jún. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyszerűen megoldható a probléma: ha nem akarsz mondjuk az 5. helyre menni, akkor törlöd azt az egy jelentkezésedet (ugyanúgy egyszer lehet ezt is, mint a sorrendmódosítást - papíron is, meg e-felvin keresztül is). Így tutira nem vesznek fel arra a helyre, ahová nem szeretnél menni, és más, aki viszont szeretne az mehet... Így ha mondjuk nem jutsz be az első 4 helyre, akkor ott a pótfelvételi lehetősége, bár érdemes utánanézni a felvin, hogy szoktak-e abban az intézményben abból a szakból pótfelvételit meghirdetni, mert ha pl. fel tudták tölteni a keretszámot a normál eljárásban is, akkor nyilván nem hirdetnek pótfelvételit.

2010. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!