Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átjelentkezés másik főiskolára...

Végh Dávid kérdése:

Átjelentkezés másik főiskolára - ha 1 év után szeretnék iskolát váltani, akkor jelentkezhetek még államilag támogatott képzésre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz. De az államilag támogatott féléveid száma limitált, ezt kalkuláld bele a dologba. Max 2 félévet lehet ráhúzni az egyes képzési szinteken (bsc-n 2, msc-n 2).
2011. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz. Úgy van, hogy van összesen 12 féléved. Abból 1 év alatt elmegy 2, vagyis marad még 10.

Amit az előző válaszoló ír, az az adott képzésre vonatkozik, ha mondjuk csúszol. Tehát ha most jársz X képzésre, ami Y féléves, akkor az X képzésen max. Y+2 félévet lehetsz, még akkor is, ha maradt még a 12-ből. Egyébként átsorolnak költségtérítésesre.

2011. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Általában ha átjelentkezési kérelmet adsz be, akkor csak költségtérítéses képzésre nyerhetsz átvételt az új intézménybe, még akkor is, ha az előzőn államis voltál.

Ha újrafelvételizel az más, mert akkor jelentkezhetsz államira.

2011. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
00:02: Pont ezt írtam én is, csak egy kicsit rövidebben.
2011. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem az jött le, hogy ezt írtad volna. Pl. szót sem ejtettél a 12 féléves limitről, és hogy így marad 10 féléve. Meg nem is nagyon értem, hogy a ráhúzás hogy jött ide, mikor képzést vált?
2011. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 12 félévet azért nem írtam le, mert az nem igaz minden képzésre. Amit írtam, az viszont minden képzésre igaz.

Tehát minden képzési szinten (alap, mester) a képzési idő + 2 félév ami támogatott. Tehát egy 7 féléves BSC-n 9 az államilag támogatott, míg egy 8 félévesen 10.

2011. aug. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
engem most vettek át Sopronból Vácra,és államira, amin kezdtem.
2011. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!