Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZIE - Tájrendező és kertépítő...

SZIE - Tájrendező és kertépítő mérnöki. Milyen tárgyakból és milyen érettségit kell tennem, hogy bekerülhessek?

Figyelt kérdés

Csak biológia, fizika, földrajz, informatika, kémia, matek, idegen nyelv közül lehet választani, méghozzá 2-tőt?

Ha igen, akkor mindkettőnek emeltnek kell lennie, vagy csak az egyiknek? Vagy elég kettőt középszinten? Ha ezek közül az egyik idegen nyelv, akkor elég egy a többi fenti közül? Töri emeltet nem lehet választani?

Azért kérdem, mert az eredeti tervem évekkel ezelőtt töri emelt és matek közép volt. Ez megfelelő lenne, vagy semmiképpen?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2019. jan. 8. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát le van írva, el kell olvasni és hinni kell a leírásnak, hiszen azok a hivatalos követelmények. Bocs, csak tényleg nem értem ezeket a kérdéseket. Miért számítana bele a töri emelt, ha az nincsen ott?


kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(3) v. egy idegen nyelv(5) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(4)


Ez azt jelenti, ami ide le van írva... A felsorolt tárgyak közül (legalább) kettővel kell rendelkezned, ez bármelyik kettő lehet a felsoroltakból (hiszen mind “vagy”) és középszintű (hiszen nincsen ott az “E”(= emelt) és az sincs odaírva, hogy legalább egyik tárgyból emelt szintet kérnek). Aztán elviekben 2020-tól már mindenhol kell majd emelt, de egyelőre még nem az a rendszer van.

2019. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első hsz-ben le van írva minden fontos, de azért én beteszek egy linket is: [link]

Tényleg értelemesen le van írva minden. De ha mégsem akkor írom én: nem, történelemmel NEM lehet erre a szakra felvételizni. Amúgy ha erre a pályára készülsz, nem is értem, miért fektetnél plusz energiákat olyasmibe (emelt töri bakker), aminek az ég világon semmi hasznát nem veszed az egyetemen. Emelt törivel jelentkezz jogra vagy közgázra. Sokkal hasznosabb ha matekot tanulsz emelten vagy infot, biológiát, sőt, még rajztanárhoz is mehetnél, mert ezen a szakon ezekre ezerszer nagyobb szükséged lesz mint a törire.

2019. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!