Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehet elhelyezkedni...

Hol lehet elhelyezkedni kriminológia diplomával?

Figyelt kérdés

Nagyon fontolgatom, hogy a pszichológia alapképzés után megcsinálom a kriminológia mesterképzést.

De hol tudnék dolgozni?

Milyen munkakörben?



2019. jan. 10. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség, katonai rendészet, titkosszolgálatok, komolyabb magánbiztonsági cégek, elemző intézetek, biztosítók, komolyabb büntetőjogi ügyvégi irodák,...
2019. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia után nem csak kriminálpszichológia van, mint mester? Vagy elfogadják azt is? Nálunk kriminológiára csak ÁJTK-s diplomát fogadtak el beugróként. Egyébként biztos érdekes képzés, én is gondolkodom rajta, de én úgy hallottam, sok helyen nem szeretik őket, legalábbis itt Magyarországon. Na, nem mintha olyan kriminológus rohangálna errefelé.


De egyrészt, itt nincsenek tévébe illő, krimis bűnesetek, szóval kriminológusként szerintem is valami háttérmunkát lehet végezni a rendőrségnél, vagy jogi irodánál. De inkább elméleti alapút, tehát nem profilozás vagy bármi ilyesmi, hanem pl. ki miért válik bűnözővé, jogi teendők stb. Kriminálpszichológus esetében meg szerintem sejted.


A másik amit hallottam, hogy bizalmasabb rendőri/jogi munkára inkább egy régi motorost szoktak alkalmazni, aki beéri kevesebbel is, egy mesterdiplomásnak alapból többet is kéne adni, egy firss diplomás azért annyira nincs még ilyenekkel tisztában, pláne nem gyakorlati résszel.


Ha ilyesmi érdekel, szerintem mindenképpen keress valakit, aki evégezte a szakot, egy adott egyetem Facebook csoportjában mondjuk. Hol volt gyakornok, hova lehet menni stb., ő biztos többet tud majd segíteni.

2019. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!