Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hogy tud elhelyezk...

Ariela kérdése:

Szerintetek hogy tud elhelyezkedni egy kriminálpszichológus?

Figyelt kérdés
Ha BA pszichológián és MA-n kriminológián végzek akkor az olyan,mintha kriminálpszichológus lennék? És van erre kereslet magyar országon? Hogy tudnék elhelyezkedni, milyen fizetéssel? Vagy ha kriminológián végzek kriminológus leszek és a pszichológia résszel együtt nem tudom majd használni,és csak kriminológusként tudok elhelyezkedni? Csak mert a kettő egész más és még mielőtt belekezdenék szeretnék tájékozódni, csak nem tudom merre kezdjem. (Egyelőre még csak érettségi előtt tartok)

2014. máj. 7. 20:43
 1/7 szabad név? ***** válasza:
60%
Én úgy tudom hogy egy végzett kriminálpszichológusnak 3 diplomája van: fősulis pszichológia (viselkedéselemző), mesterképzésen pszichológia(okleveles pszichológus),és mesterképzésen kriminológia(kriminálpszichológus) Kriminálpszichológusokat alkalmaznak: rendvédelmi szervek(rendőrség, bíróság,...), illetve fejvadász cégek is. Azt gondolom három ilyen diplomával viszonylag könnyen el lehet helyezkedni!
2014. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szabad név? ***** válasza:
0%
Úgy tudom kevés a kriminálpszichológus,tehát szinte biztos az elhelyezkedés és talán 300e Ft körüli fizetés.Nagyon magas ponthatárokkal:410-430 ponttal lehet az alapképzésre bejutni, nagy a túljelentkezés.Magyar vagy töri emelt érettségi kell hozzá, úgyhogy ha ez a cél akkor tanulj és érettségizz nagyon jól. Sok sikert!
2014. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha kriminálpszichológus szeretnél lenni akkor külföldöt ajánlanám, mivel hazánkban nincs ilyen képzés. A kriminoógia társadalmi szinten és más perspektívában közelíti meg a bűncselekmények előfordulását és kialakulását, míg a kriminálpszichológia a nevéből fakadóan az egyénre fókuszál.

Ha mindenképpen kriminálpszichológiát szeretnél tanulni akkor az alap pszichológia képzés után Anglia felé venném az irányt (Liverpool), mivel ott van talán a világ legjobb képzése ebben a szakmában, ráadásul csak egy éves (én is éppen ezt végzem, és megerősíthetem, hogy világszínvonalú amit és ahogy tanítanak).

2014. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat:)! Azt például nem tudtam, hogy a pszichológia mester is kell, azt hittem csak az alap és a kriminológia. Utolsó kommentelő: amit itthon tanítanak a pszichológiával és plusz kriminológiával sem lehet olyasmi helyeken elhelyezkedni ahol emberekkel kell foglalkozni, úgy,mint a kriminálpszichológiában?
2014. máj. 8. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: annyira nem vagyok ismeretes a kriminológiában, de ha jól tudom ők inkább a bűnözést mint jelenséget vizsgálják igyekeszik modellezni (akár prediktíven) a bűncselekményeket, valamint kutatják az okait. De ha valaki többet tud a kriminológiáról az cáfoljon meg. :)


Ha bűnözőkkel szeretnél foglalkozni, viszont nem szeretnél külföldre menni kriminálpszichológiát tanulni, akkor igazságügyi klinikai szakpszichológusként dolgozhatsz bíróságoknak független szakértőként, vagy pedig börtönpszichológusként. Előbbihez elengedhetetlen a klinikai szakképesítés, utóbbihoz ha jól tudom nem feltétel, viszont annyira nem is hálás munka.

2014. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétel pszichológia mesterszak. Sőt akár gyógypedagógus, rendészeti igazgatás, bűnügyi igazgazás és sok más alapszintű (bsc) végzettség után választható.
2014. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Végül elvégezted a kriminálpszichológiát?:)
2022. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!