Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegeden tanító szakról át...

Szegeden tanító szakról át lehet menni gyógypedagógia szakra?

Figyelt kérdés
Tárgyakat beszámítják? Vagy el kell végeznem a tanító szakot és csak utána mehetek gyógypedagógiára? Idén végzek gimnáziumban, emelt szintű érettségi nélkül. Jövőre tudtommal az egyetemi felvételihez kötelező lesz egy emelt legalább, így nem tudok OKJ-s képzésre elmenni, csak úgy, ha az után csinálok valamiből egy emeltet. A) tervnek jelöltem meg a gyógypedagógiát, B)-nek pedig a tanítót, de a pontszámaim nagy valószínűséggel csak a tanítóra lesznek elegek. Az érdekelne, hogy van-e esélyem végül a gyógypedagógiát elvégeznem a tanítói helyett, vagy csak úgy tudom, ha a tanítóit elvégzem és utána jelentkezek gyógypedagógiára.

2019. jan. 11. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Mivel mindkettő pedagógusképzési terület, a tanító szakon 1 év sikeres teljesítése után kérhetsz átvételt gyógypedagógiára. Általában engedélyezni szokták az efféle átvételt, de az is általános, hogy így csak költségtérítésesre juthatsz be (amit diákhitellel fedezhetsz). A másik út, hogy elvégzed a tanítóit és újból felvételizel gyógypedagógiára utána, s ha jeles tanítói diplomát csinálsz, az alapján be is kerülhetsz, és a közös tárgyakat elismerik. De valószínű, hogy ez esetben sem tudod 12 félévbe besűríteni a két diplomát, vagyis a végén fizetned kell. Ha mindenképp gyógypedagógus akarsz lenni, és oda nem vesznek fel, akkor szerintem lehet, hogy úgy jársz legjobban, ha vársz egy évet, esetleg könnyű munkát vállalsz, s közben megpróbálkozol egy emelt szintű érettségivel. Egy lehetséges kompromisszum még, hogy a tanító szak elvégzése után nem sokkal, még fiatalon elvégzed a fejlesztőpedagógus szakirányú továbbképzést, hiszen egy szakvizsgázott fejlesztőpedagógus munkája hasonlít a gyógypedagógusokéhoz.
2019. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!